Як правильно і безпечно засмагати

Літо в самому розпалі, і на наступному тижні знову очікується до 30 градусів тепла.

Читайте також:Де відпочити у вихідні на Київщині

Засмагати люблять всі, вважаючи загар красивим і привабливим. Однак, так само як і про красу засмаги, багато хто знає про його шкоду для здоров'я.

Чи шкідлива засмага?

Сама засмага – це реакція шкіри на ультрафіолетове випромінювання, яке починається із запалення. Перш ніж потемніти, шкіра рожевіє або червоніє. При запаленні більш високого ступеня з'являється сонячний опік, а разом з ним пухирці й пігментні плями.

Саме з метою уникнення різних передозувань ультрафіолетом і неприємних наслідків для здоров'я варто дотримуватись декількох правил:

  • Сонцезахисні засоби краще підібрати з лікарем.

Сонцезахисний засіб необхідно підбирати так само, як і будь-який інший косметичний засіб, тобто необхідно враховувати тип шкіри, вік людини, індивідуальні особливості шкіри, тоді ризик виникнення будь-яких проблем буде мінімізований. Найкраще підбирати сонцезахисні засоби не самостійно, а звернутися за допомогою до дерматолога, який проведе повний огляд вашої шкіри та ваших родимок.

Читайте також: Куди поїхати на море в Україні: бюджетні варіанти відпустки

  • Найкраще приймати сонячні ванни в період з 8 до 11 вранці, та з 16 до 19 ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти. Але найбезпечнішим варіантом залишається не засмагати.

Найбільше шансів згоріти — в обід, коли сонячні промені особливо сильні. Тому, якщо саме в цей час ви опинились на пляжі, безпечніше буде розташуватись в тіні або під парасолькою. Також не забувайте про використання сонцезахисного крему, капелюхів та окулярів.

  • Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму. 

Під час загоряння не можна спати і не рекомендується читати. Коли ви засмагаєте, змінюйте положення тіла кожних 10 — 15 хвилин, та робіть це не довше, ніж 1 годину. Якщо після засмаги ваша шкіра почервоніла, змастіть її спеціальним кремом або сметаною. Як тільки почервоніння зійде, можете знову засмагати.

Пам`ятайте! Розумна кількість сонячного світла корисна для організму, тому, щоб уникнути небажаних наслідків, не перевищуйте допустимий час перебування на сонці.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Ірпінь, - підписуйтесь на канал 04597.com.ua у Facebook та Instagram.

Читайте також: В Ірпені в парку Письменників пройде концерт під відкритим небом