Соціальні мережі — це платформи, які постійно поліпшуються та розширюються. Насьогодні їх налічується кілька десятків, причому вони відрізняються типом контенту, аудиторією, географією поширення, і, що саме головне для планування програм просування, затребуваністю.

Просування групи в непопулярній соціальній мережі, де вкрай мало активних користувачів, не має сенсу. Тому перш, ніж переходити до підбору інструментарію соціальних мереж, компанія Five Media радить визначитися з майданчиком, на якій найпродуктивніше реалізовувати кампанію.

При побудові SMM-програми питання вибору соціальної мережі може вирішити все. Помилка у виборі платформи — це помилка у виборі цільової аудиторії, яка, відповідно, буде вести за собою і помилкові патерни розробок контенту, дизайну та подачі.

Способи визначення найбільш відповідної платформи

• Перший варіант — це орієнтація на власні смаки і переваги творців групи. Однак такий спосіб може привести до суттєвих помилок — не виключено, що переваги цільової аудиторії і розробника розійдуться, і просування буде вестися на зовсім невідповідному платформі.

• Другий можливий спосіб вибору соціальної мережі —це опитування наявної або передбачуваної аудиторії. Цей варіант більш результативним, ніж орієнтація на власні смаки. Однак і в цьому випадку є свої «підводні камені». Робота з вже наявною аудиторією видання може обмежити приріст нової, але, з урахуванням того, що соціальні мережі — це активно розвиваються і ростуть майданчики, ризик можна вважати мінімальним.

• Третій спосіб — орієнтація на контент. В цьому випадку можна зіткнутися з так званої географічної проблемою, що пов'язано з тим, що в різних регіонах України затребувані різні соціальні майданчики. Наприклад, аудиторія, яка живе в регіонах, з великою часткою ймовірності буде краще знайома з Vk, ніж з Facebook, а у столичній аудиторії однаково актуальними будуть обидві вищезгадані соціальні мережі.

Кожен варіант має на увазі певні ризики, тому Five Media пропонує найбільш продуктивне рішення —це комплексне використання всіх наявних способів. Також варто особливо звернути увагу і на такий критерій, як загальна аудиторія бізнесу з тією соціальною мережею, яка обирається в якості каналу просування. Чим вище цей показник, тим більше шансів знайти свій сегмент і, якщо це необхідно, залучити не залучений частина користувачів.