Застібки-блискавки - це винахід, існування якого нам сьогодні здається очевидним. Тим часом його історія бурна та сповнена сюрпризів. Блискавці нещодавно виповнилося 100 років.

Історія застібки-блискавки, одного з найважливіших винаходів у світі

Блискавка - одне з найпопулярніших рішень у сучасному світі моди. Зазвичай застібки рулонні використовуються замість кнопок. Спочатку вони використовувалися у льотних костюмах та прорізах. З часом це виявилося одним з найважливіших винаходів в історії людства.

Пристрої для закриття в одязі з’явились, як тільки людина почала одягатися. Перші шкури, які вона надягала, були перев’язані ліанами. Коли увійшли в користування перші матеріали, почали шити складні сукні та волани, з’явилися ґудзики та петлі різних кольорів. Однак кріплення їх мало серйозний недолік - це займало багато часу. Тоді одягнення було справжньою церемонією і часто вимагало допомоги третіх осіб.

Застібки блискавка - основний поділ

Замки можна розділити на роздільні та нерозбірні. Роздільні - це ті, які ви можете просто розстібнути на дві частини - вони в основному використовуються у куртках. Нерозривне відкриття  до певної точки - застібки закінчаться обмежувачем, який заважає блискавці розкритися на дві частини. Вони використовуються в брюках, спідницях та сукнях. Галантерея також включає блискавки зверху і знизу (так звані двосторонні блискавки). Вони часто застосовуються у куртках або спальних мішках.

Замок - з чого він зроблений?

Ми також можемо розділити замки відповідно до того, з чого вони були виготовлені. До цієї групи належать:

  • металеві блискавки -  характеризуються тим, що зубці на блискавці та язичок повзуна виготовлені з металу. Вони бувають різних кольорів: золото, срібло, латунь, мідь, нікель. Їх найчастіше використовують для пошиття у куртки, сумочки та взуття;
  • замки із пластику - криті, спіральні та кубові замки. 

Невидиму блискавку  найчастіше використовують у легкому одязі, такому як сукні чи спідниці. Як випливає з назви, при правильному вшиванні ви навряд чи зможете це побачити. Щоб вшити закриту блискавку, вам потрібна спеціальна лапка для невидимих блискавок з канавками, які дозволяють пришивати дуже близько до спіралі блискавки - завдяки цьому блискавку майже не видно. На даний момент на ринку пошиття одягу ви знайдете широкий вибір блискавок у всій кольоровій палітрі.