Зручність, естетичність, міцність, захист від забруднень, холоду, агресивних речовин - про це повинен подумати роботодавець, закуповуючи для співробітників спецодяг на сайті https://ls-ltd.com.ua/produktsiia/spetsodiah/. Він необхідний не тільки робочим на підприємствах, будівельникам, залізничникам, працівникам складів, а й медперсоналу, покоївкам, кухарям та іншим представникам спеціальностей, які передбачають роботу за межами офісів.

Кому потрібен спецодяг?

Роботодавець повинен забезпечити своїх працівників одягом, взуттям та засобами захисту, забезпечити їх своєчасну заміну, зберігання, прання, ремонт безкоштовно. Крім того, роботодавець має право самостійно визначити норми видачі спецодягу відповідно до умов, створених на підприємстві.

 Для того, щоб визначити список професій, при яких потрібен робочий спецодяг, необхідно вивчити не тільки законодавчі акти, а й локальні документи підприємства, а також галузеві нормативні документи. Перш за все, це положення, згідно з яким на кожному підприємстві співробітники повинні мати спеціальний одяг. Керуючись положенням, роботодавець прописує в власних регламентах, що:

  • зобов'язаний самостійно та безкоштовно надати одяг і взуття співробітникам;
  • може змінити норми видачі;
  • видає та стежить за правильним використанням одягу, не допускає до роботи без нього.

Спеціальний одяг може знадобитися:

  • працівникам складів;
  • робітникам на виробництвах;
  • будівельникам, дорожнім працівникам;
  • медперсоналу;
  • продавцям;
  • співробітникам готелів, і т.д.

Якщо співробітник суміщає обов'язки кількох фахівців, він має право отримати як основний, так і додаткові комплекти одягу для кожного з видів роботи. Якщо на підприємство прийшов стажист або працівник, тимчасово переведений з іншого відділу, одяг йому видається на певний час. Також уніформа повинна бути у керівників, які регулярно відвідують місця виробництва або будівництва.

Скільки часу повинен служити спецодяг?

Терміни спецодягу залежать від умов роботи та фактичного зносу. Роботодавець, керуючись внутрішніми регламентами та законами, повинен стежити за станом одягу та своєчасно замінювати його повністю або частково, фіксуючи це в документах. Максимальний термін використання комплекту одягу становить 1 рік. Через рік працівник має право на отримання нової уніформи. Роботодавець має право видати подвійну норму спецодягу (наприклад, два костюма на два роки), що дозволить знизити швидкість зносу.