Американські нафтотрейдери припускають, що семирічне зростання цін на чорне золото є лише початком тенденції до зростання. Деякі з них припускають, що оптові ціни на нафтопродукти до грудня 2022 року досягнуть історичного максимуму в 200 доларів за барель нафти Brent. Країни ОПЕК+ не встигають за видобутком корисних копалин після пандемії.

За даними торгової платформи QuickStrike, на якій американські нафтотрейдери представляють свої прогнози цін, у грудні цього року ціна сирої нафти досягне рівня, який не був зафіксований з серпня 2014 року, тобто 100 доларів за барель Brent. Ціна на нафту марки WTI з початку року зросла на 70%, а в жовтні – на 10%. За оцінками деяких трейдерів, ціна на нафту досягне 200 доларів до кінця наступного року.

Деякі з них припускають, що ціни на нафту будуть підвищуватися через глобальні збої в ланцюгах поставок та регіональний дефіцит енергоресурсів, що спричинить паніку на енергетичних ринках, що ми вже спостерігаємо, зокрема, на газовому ринку Європи, який на деякий час коштував майже 200 доларів за тисячу кубічних метрів

Іншою проблемою на нафтовому ринку є призупинення багатьох інвестицій у минулому році, коли через низькі ціни на сировину багато інвесторів відмовилися або призупинили свої проекти розвитку. Це сприяло ситуації, коли в умовах зростання попиту пропозиція не може задовольнити його в достатній мірі.

Нафтова угода не виконує свої зобов'язання

Деякі країни, які виконують нафтову угоду ОПЕК+, не можуть досягти встановлених рівнів видобутку нафти. У липні ОПЕК+ не виконав план видобутку на 9 відсотків, у серпні – на 16 відсотків, у вересні – на 15 відсотків. Ангола, Нігерія та Азербайджан мають проблеми з реалізацією своїх квот на видобуток. Представники цих країн пояснюють необхідність призупинення інвестицій у розвиток галузі минулого року через пандемію. Ситуацію мають вирішити на наступному саміті ОПЕК+ 4 листопада.

Виробники сирої нафти з групи ОПЕК+, які підписали угоду про сиру нафту, вирішили зберегти план збільшення видобутку на 400 000 барелів на добу протягом місяця до листопада 2021 року. Ціни на нафту зростають у відповідь на ці повідомлення.

Рекордні ціни на газ можуть збільшити попит на нафту в енергетичному секторі до одного мільйона барелів на добу, стверджує Rystad Energy. Ціна бареля Brent вже перевищує 81 долар після зростання з кінця серпня 2021 року, але очікують, що його вартість знизиться у міру збільшення світових поставок нафти.

Докладніше: на сайті https://easymarkets.com.ua/uk/