• Головна
  • "Ірпінська агенція розвитку" – акумулятор ідей, що втілюються
19:39, 17 вересня 2017 р.

"Ірпінська агенція розвитку" – акумулятор ідей, що втілюються

"Ірпінська агенція розвитку" – акумулятор ідей, що втілюються

Володимир КОСКІН

Девіз "Все і зразу" давно вже не є актуальним і таким, що можна втілити. Розбагатіти можна лише завдяки світлій голові і працелюбності. А що потрібно, аби твою ідею помітили і оцінили? Де шукати реальних спонсорів?

Для того, щоб не блукати і не винаходити велосипеда, й була створена 10 лютого 2017 року громадська спілка «Ірпінська агенція розвитку» – її основною метою є консолідація зусиль для задоволення та захисту соціальних, економічних, культурних, екологічних та інших законних інтересів своїх членів, підтримка місцевих ініціатив та партнерської діяльності, практичне втілення необхідних проектів структурної перебудови на локальному, муніципальному, національному та міжнародному рівнях. Голова агенції – Олена Чернявська.

Що ж зроблено за цей період?

Які проекти вдалося виграти і які громадські ініціативи реалізувати? Оскільки просвітництво та поінформованість є основою зважених конкретних справ, стартовим майданчиком підприємницьких успіхів, то до плюсів можна віднести конференцію «Права жінок в сучасному українському суспільстві: особливості Ірпінського регіону»; участь у семінарах КНЕУ «Проектний офіс в структурі сучасного навчального закладу» і в круглому столі «День Європи в Україні», що був організований для молодіжних громадських об’єднань міста.

Певним поштовхом до опанування тонкощами підприємництва став регіональний турнір для молоді Приірпіння  – Business Profi» (онлайн-змагання).

Затим "Ірпінська агенція розвитку" набиралася досвіду на інтенсиві «Інституції оточення бізнесу: Європейський досвід» від Фундації центрально-європейських навчань та сертифікації.      

Наступним кроком стала організація Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою разом» в рамках Всесвітнього проекту «Let’s            do it, Ukraine” в Ірпені.

Агенція забезпечила організацію 3-денний тренінг «Соціальна згуртованість, мобілізація внутрішньо-переміщених осіб. Проектна діяльність та розвиток громади» і дводенний тренінг «Школа волонтерів» від Всеукраїнської громадської організації «Поруч».

Далі спіраль розвитку Агенції набуває такого вигляду. Чимало корисного дала бізнес-зустріч з американськими професорами з темою «Сучасна модель управління освітніми процесами в контексті підвищення якості початкової, середньої та вищої освіти: досвід США           та можливості для України».

Агенція організувала фестиваль «Трипілля: цивілізація творців» (виступи гуртів VrodaRodu, The Doox, дитячого ансамблю «Зернятко», майстер-клас відомої майстрині Людмили Смолякової). Ініціювала підписання та включення Ірпеня до ініціативи «Мери за економічне зростання» в рамках діяльності Асоціації міст України Європейської комісії.

А ще була розробка та організація заходів проекту «Дихай! Дій! Твори!» спільно з відділом культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, ГО "Перспектива", БО "Фундація добрих справ"для реалізації отриманого гранту від Міжнародної організації з міграції на суму 300 тис. грн. Участь та перемога в конкурсі грантів «Лідерство в економічному врядуванні» від USAID для Ірпінської міської спілки воїнів учасників АТО. Участь в грантовому конкурсі проектів «Мери за економічне зростання» («Mayors for Economic Growth Pioneer Projects») з метою фінансування реалізації пілотних проектів, включених до планів економічного розвитку міст.

Якою є суто фінансова віддача?

1. Виграно грант «Лідерство в економічному врядуванні» від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) для Ірпінської міської спілки воїнів учасників АТО – 58 966 грн. Цей проект пов’язаний з розвитком малого та середнього бізнесу, створенням дорожньої карти розвитку малого та середнього бізнесу для учасників АТО.

2. Виграно грант від МОМ  – проект «Дихай! Дій! Твори!» на суму 300 тис. грн. Мета проекту: згуртування мешканців навколо вирішення актуальних проблем громади, передусім внутрішньо-переміщених осіб, постраждалих від військового конфлікту. 

Власний бізнес – в руки АТОвців

А ще в Ірпені завершується конкурс підприємницьких проектів для учасників АТО  “STARTUP IRPIN”, у співпраці з ГО “Ірпінська міська спілка воїнів-інвалідів АТО”. Партнерами конкурсу стали інвестиційна компанія “Pro Capital Investment”, Перший діловий канал, Київський національний економічний університет імені В.Гетьмана”. Спонсор конкурсу  – ТОВ “Будфірма Синергія”. Проект проводиться в Україні вперше за підтримки міського голови.

Головна мета конкурсу - поліпшення життя ветеранів-учасників АТО шляхом підтримки їхньої підприємницької діяльності та відкриття ними власного бізнесу, забезпечення ефективної соціально-економічної адаптації. Під час проведення конкурсу кожен учасник отримував професійну консалтингову допомогу: в побудові бізнес-моделі, юридичних аспектах, бухгалтерському супроводі, основах оподаткування, маркетингу, виведення компанії на міжнародний рівень, створення торгової марки тощо.

Підсумки конкурсу “STARTUP IRPIN” оголосять 20 вересня. Переможцям нададуть безповоротну грантову підтримку на започаткування підприємницької діяльності та малого бізнесу.

Отже, “Ірпінська агенція розвитку” працює на залучення зовнішніх інвестицій у регіон, її засновниками стали 12 відомих громадських організацій Приірпіння. За час діяльності агенції вдалося реалізувати близько 10 проектів. І за цими результатами стоїть згуртована команда агенції: Антон Головенко, Оксана Нечитайло, Олена Вітер, Ірина Король, Діана Бондар, Наталія Павлусь, Юлія Павлусь, Ірина Огороднікова та інші активні члени громади Ірпеня.

Ініціативи Агенції активно підтримує керівництво міста на чолі с Ірпінським головою Володимиром Карплюком.

Як втілювати власні ідеї

Голова "Ірпінської агенції розвитку" Олена Чернявська радить всім для початку шукати відкриті конкурсні пропозиції, в Інтернеті є багато корисних сайтів, де можна їх знайти. В агенції теж є електронний збірник всіх інституцій грантодавців, які можуть надавати кошти. Втім, вірогідність одразу потрапити "в дамки" з чудовою ідеєю мала. Для того, щоб справді написати добрий проект, слід ретельно все обґрунтувати, можливо, подати не одну грантову концепцію-пропозицію. Насправді грантодавці дуже жорстко ставляться до вибору своїх клієнтів, і, коли реалізується грант, теж дуже ретельно перевіряють найдрібніші фінансові нюанси чи ще якісь аспекти. Тут недбалість не пройде. "Грантодавці не довіряють державним структурам і мало довіряють бізнесу як такому, – зауважує Олена Чернявська – проте частіше прагнуть працювати саме з громадськими організаціями".

Звичайній людині, яка прийшла в "Агенцію розвитку" з метою реалізувати успішний проект розвитку, потрібно довго над ним працювати, збирати інформацію, прописувати бізнес-план проекту, результати, ризики… Є цілий перелік критеріїв над якими потрібно працювати. На думку Олени Чернявської, на сьогодні в Україні і в Ірпінському регіоні  актуальним є саме розвиток креативного підприємництва, креативного сектору економіки.

Отож ідея агенції - створити в Ірпені центр креативного підприємництва. Це може бути молодіжний жіночий центр або центр молодіжного креативного підприємництва. Прописано кілька грантових пропозицій, їх вже відправили, очікуються результати. Але це не швидка "історія", бо, наприклад, 2-3 місяці розглядається лише проектна концепція, а потім (якщо вмикають зелене світло) дається ще кілька місяців вже на розробку проекту. Є зацікавлені люди в Ірпінському регіоні, активісти та члени Ірпінської агенції розвитку, які хочуть розвивати саме креативний сектор економіки  - це видавнича справа, медіа школи, мода, дизайн, виробництво одягу і виробництво сувенірної продукції - досить багато напрямків, які потрібно розвивати саме в нашому регіоні.

Гроші дають тим, кому довіряють, тобто відповідальним

Насамкінець Олена Чернявська та її помічниці Альона Вітер і Оксана Нечитайло зауважили: "Насправді Євросоюз і США виділяють дуже багато коштів для фінансування проектів регіонального розвитку. Отже, з одного боку є великі гроші (мільйони, мільярди), з другого – їх потрібно "взяти" вагомими проектами. У нас суспільство не готово їх акумулювати і використовувати, правильно розподіляти, потім звітувати, нести відповідальність. Іноземні донори кажуть, що вони готові давати гроші під певні проекти. Але не можуть знайти гідну організацію, інституцію чи особу, які братимуть відповідальність за ці кошти і за кінцевий результат проекту. Тому фактор довіри мало не головний, грантодавці хочуть гарантовано отримати результати і звіт по використаним коштам, бо цього вимагають народи їхніх країн, адже це кошти платників податків. Отже, звітність дуже сувора. Донори частіше дають гранти перевіреним компаніям, які мають ім'я, репутацію, досвід. А ми нові. Тому нам удвічі важче. Тож намагаємося щосили напрацювати собі позитивний грантовий досвід.

 Перші виграні, реалізовані і відзвітовані проекти дають можливість претендувати на масштабніші за фінансуванням проекти, донори бачать, що нам можна довіряти.

Велике значення має те, що ми активно співпрацюємо з Асоціацією міст України. Плануємо розробити стратегію розвитку нашого Ірпінського регіону та імплементувати її в загальноміську стратегію, яка вже ухвалена".

Довідка

Олена Чернявська. 33 роки. Народилася в Ірпені. Кандидат економічних наук, доцент Київського національного університету імені Вадима Гетьмана. Післядипломну освіту здобула в Польщі. Стажувалася в США. Засновниця громадської організації “Міжнародний центр розвитку смарт суспільства”. Переможець у номінації «учений року” на іменну стипендію ірпінського міського голови для обдарованої молоді. Голова громадської спілки “Ірпінська агенція розвитку”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #агенціярозвитку #Чернявська #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...