• Головна
  • Книжку «Гостомельський край: історія і сучасність» має побачити світ
21:19, 19 вересня 2017 р.

Книжку «Гостомельський край: історія і сучасність» має побачити світ

Автори майбутнього дослідження - директор історико-краєзнавчого музею Ірпеня Анатолій Зборовський і письменник та журналіст Валентин Собчук. Перший має досвід як автор двох видань "Історія Ірпінського краю" та численних публікацій на історичну тематику, другий пише, зокрема, історичну художню прозу.

Книжку «Гостомельський край: історія і сучасність» має побачити світ , фото-1

Книга складатиметься з двох розділів: у першому йтиметься про історію Гостомеля з давніх-давен,  другий розділ присвячений сучасній епосі. Чимало сторінок в книзі планується віддати під публікацію про цікаві експонати старовини в музеї історії селища, що міститься в ЗОШ №13.

До речі, першу письмову згадку про Гостомель датовано 1494 роком. Проте в дослідників місцевої історії є всі підстави вважати, що Гостомель набагато давніший. За переказами, Гостомель (Гостомль) існує з дуже давніх часів і колись мав назву Остромир. Він був обнесений захисним земляним насипом, залишки якого можна ще побачити й нині поблизу церкви. Під назвою Гостомль цей населений пункт згадується у кількох грамотах польського короля Олександра Ягеллона.

А звідки ж походить назва с. Гостомль? Існують дві легенди. За першою, у сиву давнину на цих землях велись тяжкі бої із завойовниками. Ватажка оборонців цих земель на ім'я Гост, було тут убито і поховано в землі, яку він самовіддано захищав. Казали, що його могила містилася на старому цвинтарі під бучанським лісом, неподалік місця, де тепер розташована школа. У пам'ять про відважного воїна поселення і стало називатися Гостомель. Друга легенда стверджує, що Гостомель було розташовано на землях князя Гостома. Від прізвища власника земель поселення дістало назву Гостомля. Літера "є" з'явилася вже в повоєнні роки.

А от в унікальній пам’ятці,  літописі  випускників Гостомеля 1947-1948 років, що зберігається в історичному музеї ЗОШ №13 є такі цікаві рядки про розташування селища: «Центральна частина села, так зване старе містечко, лежить на острові, між річками Бабкою та Млиновою…». Уже давно немає острова в містечку, як і згадуваних річок, лише назви їх нагадують, що колись в Гостомелі були млини.

Одне слово, є багато загадок і є що досліджувати авторам. До речі, у хитросплетеннях сьогодення теж доведеться розбиратися, аби об'єктивно його подати...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #книга #Гостомельськийкрай #дослідження #Зборовський
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...