• Головна
  • Володимир Осипчук та його «Родень»
19:00, 14 грудня 2017 р.

Володимир Осипчук та його «Родень»

13 грудня в Ірпінській центральній міській бібліотеці відбулась творча зустріч з письменником (віднедавна ірпінцем) Володимиром Осипчуком і народною артисткою України Раїсою Недашківською.

Привід  – нова монументальна книга В. Осипчука «Родень». Автор зауважив: «В книзі зібрано тисяча + один сонет. Але в книзі маються і либонь тисяча + одна світлина, тобто картини, фотографії, символи. На яких простежується історія України, історія Української літератури і найважливіше Українська Жертівна Людина. На першім місці автопортрети Тараса Григоровича Шевченка, а також світлини його картин – Катерин. Фотографії переплітаються зі змістом сонетів».

Математик, поет і літературний критик Володимир Осипчук багато років досліджує тексти давньоукраїнських писемних пам’яток – «Слова» і Велесової Книги. Результати своїх міфо-поетичних осягнень В. Осипчук оприлюднював на наукових конференціях, «круглих столах», літературних вечорах, у дискусіях із науковцями, публікував у різних виданнях. Незвична новизна й дискусійність дослідження додають йому певної інтриги й виводять читача за межі узвичаєних поглядів. Адже священні тексти послані через століття для нащадків як знання глибинної сутності, тому витлумачити їх загальнjзрозумілими поняттями майже неможливо.

Процесові осягнення тих сутностей допомагає  натхненне прочитання  їх Володимиром Осипчуком. Тож окрім «Роденя» йшлося і про іншу його книгу «Слово», де подано нове бачення геніального «Слово о полку Ігоровім». І тут вже «розгулялася» Раїса Недашківська, яка не тільки виразно прочитала фрагмент із «Слова о полку Ігоровім», а й показала себе серйозним знавцем історії.

Із своїм коментарем доробку В. Осипчука виступив директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський, він, зокрема, зауважив, що літературний доробок автора оригінальний і самобутній та претендує означитися сонетною лінгво-археологією. Сонети Володимира Осипчука несподівані, не наслідують жодну відому сонетну школу. Його сонети про глибинне, автентичне, інколи незбагнене. А поруч з ними поезія про Чорнобиль, неньку Україну, українську мову, Ліну Костенко, Тараса Шевченка, Степана Руданського...

Своїми враженнями про «Родень» поділилася з присутніми філолог та дослідник (й майстер) етноляльок Тетяна Федорова. На її думку, ця книга філософська і неординарна, змушує подивитися на життя, історію та літературу з іншого боку. Її не можна прочитати за кілька днів, адже кожен сонет потребує осмислення.

Володимир Семенович вирізняється з-поміж плеяди літературознавців та поетів критичним та абсолютно непередбачуваним поглядом на життя, поезію, відомих людей. Читати його твори не просто. Кожен сонет вимагає зосередженості та аналізу. Читач може погоджуватися, чи не погоджуватися з думками автора, але байдужим він не залишиться.

Володимир Коскін

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #культура #ВолодимирОсипчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...