• Головна
  • Сьогодні відзначають Всесвітній день «Дякую»
08:00, 11 січня 2018 р.

Сьогодні відзначають Всесвітній день «Дякую»

Сьогодні відзначають Всесвітній день «Дякую»

Всесвітній день «Дякую» відзначають 11 січня за ініціативою ООН та ЮНЕСКО.

Дякую – одне з найголовніших слів в міжнародній лексиці. Воно вказується в усіх туристичних розмовниках, щоб людина, яка їде в подорож, могла розраховувати на якісне обслуговування в інших державах і легко налагодила контакт з місцевим населенням.

Воно виражає зичливість та повагу, а тому це слово вирішили вшанувати та запровадили на його честь свято. Психологи кажуть, що слово «дякую» дійсно чарівне і здатне творити дива. Крім того слова вдячності здатні змінити наше життя на краще, бо вони налаштовують на позитив та покращують взаємовідносини.

В українській мові сьогодні вживається два «вдячних» слова – дякую та спасибі. Вони мають різне походження. Більш прозорим для нас є походження і значення слова «спасибі». Два слов’янських слова «спаси Боже» в процесі використання злились у цілісність.

За деякими даними, вперше слово «спасибі» було зафіксовано в 1586 році в словнику-розмовнику, виданому в Парижі. Повне написання слова використовував у своїх рукописах протопоп Аввакум.

Слово «дякую» має набагато складнішу історію. Деякі мовознавці вважають, що українське «дякую» походить від німецького «danke» через посередництво польської мови. Перш за все, ареал розповсюдження слів із цим коренем надзвичайно широкий – він охоплює майже усі германські мови (німецька «danke», голландська «dank», англійська «thank», скандинавські «tak», «takk»), усю групу західнослов’янських мов (чеська «děkuji», польська «dziękuję», словацька «ďakujem»), а також вживається у білоруській «дякуй» та українській мовах.

Якщо порівнювати німецьке «danke» та західнослов’янський варіант цього слова, наприклад польське «dziękuję», сумнівів у подібності навіть не виникає, адже «ę» означає носовий звук подібний до [en]. В сучасній українській носові звуки не збереглися, хоча вони фіксувалися ще у старослов’янській мові.

Отже, навіть при побіжному аналізі видно, що, імовірно, ці слова походять з одного спільного кореня, з однієї давнішої мови, але пройшли різний шлях розвитку.

Вважається, що 11 січня потрібно сказати слова вдячності 100 разів. Хоча цю традицію можна повторювати щодня.

А тому частіше кажіть «дякую» і тоді добрих справ у вашому житті буде більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дякую #спасибі #всесвітнійденьДякую
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...