• Головна
  • В Ірпені обговорювали проект матеріальної допомоги Атовцям
16:10, 16 лютого 2018 р.

В Ірпені обговорювали проект матеріальної допомоги Атовцям

15 лютого в Центральному будинку культури м. Ірпеня відбулася зустріч голови Київської обласної ради Старикової Г. В. з учасниками АТО, громадськими активістами та волонтерами. Підставою для такої зустрічі стало обговорення проекту Київської обласної комплексної програми підтримки учасників АТО, членів їх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні «Разом до перемоги» на 2017–2019 роки.

Згідно вище зазначеної програми передбачена соціальна та матеріальна підтримка на загальну суму 340 млн гривень за рахунок коштів із бюджету Київської області.

«Незважаючи на всі позитивні моменти, які врахувала наша програма, Київська обласна державна адміністрація відмовляється брати за основу запропонований проект програми, посилаючись на відсутність коштів. Та пропонує депутатам прийняти документ, розроблений КОДА, яким планується виділити 60 мільйонів гривень з обласного бюджету.

В той час, бюджет Київської області має значні запаси коштів. Про це свідчать перехідні залишки у розмірі понад 2 млрд гривень на рахунку облдержадміністрації. Тому ми підготували зміни до цього проекту. У варіанті Київської обласної ради, на дану програму ми хочемо передбачити 340 мільйонів гривень. І ми будемо виносити питання прийняття цієї програми доти, поки вона не буде проголосована усіма депутатами Київської обласної ради», – зазначила Ганна Старикова.

На думку активістів та атовців, які моніторили ситуацію щодо даної програми, її прийняттю стали на заваді політичні інтереси. Вже наступного року мають відбутися вибори до Верховної Ради і політичні змагання між БПП та "Батьківщиною" - єдина перепона до затвердження цієї програми.

Варто зазначити, що програмою передбачена й одноразова матеріальна допомога для родин Героїв Небесної Сотні у розмірі 102 тисячі гривень, і 9 тисяч грн щороку на лікування та адаптацію воїнів АТО, і матеріальна допомога родинам загиблих в АТО та інші соціальні пільги. Орієнтовний обсяг фінансування на 2018 рік – 147 505,10 тис. грн., на 2019 рік – 177 249,39 тис. грн.

Нині на обліку в органах соціального захисту населення Київщини перебуває 14117 учасників бойових дій з числа учасників АТО, 764 інваліди війни, 278 сімей загиблих учасників бойових дій у зоні АТО, 19 членів сімей героїв Небесної Сотні та 81 особа, які отримали тілесні ушкодження під час Майдану. І всі вони наразі позбавлені гідної соціального захисту через політичні колізії.

У ході діалогу піднімалося також питання забезпечення безкоштовними ліками учасників АТО, яке народний депутат Олександра Кужель пообіцяла особисто обговорити з Володимиром Гройсманом.

На завершення зустрічі вирішили підготувати конкретні пропозиції та обговорити їх на круглому столі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #АТО #НебеснаСотня #СайтІрпеня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...