• Головна
  • 105 років тому розпочалася історія поштового відділення Ірпеня
13:17, 27 лютого 2018 р.

105 років тому розпочалася історія поштового відділення Ірпеня

105 років тому розпочалася історія поштового відділення Ірпеня

Перше поштове відділенні в Ірпені було відкрите у травні 1913 року. До цього найближче поштове відділення було в Бучі за 5 верст, а поштово-телеграфічне відділення – у волосному центрі Гостомелі за 7 верст.

Читайте також: ТОП-5 цікавих фактів про Ірпінь

Потреба у відкритті поштового відділення в Ірпені особливо гостро відчувалася влітку, коли населення збільшувалося в кілька разів завдяки дачникам. Станом на початок 1913 року в Ірпені нараховувалося 700 дачоволодінь. У холодну пору року в Ірпені проживало близько 5 тисяч осіб, у літній період населення зростало до 12 тисяч.

Перше поштове відділення в Ірпені було тимчасовим і працювало з 1 травня по 15 вересня. Завідувачем був призначений чиновник Київської поштової контори Павло Шульга. Також для обслуговування пошти в Ірпені до штату входили по одному поштово-телеграфному чиновнику V та VI розряду та двоє найманих тимчасових листонош із місячним окладом 20 карбованців.

За період роботи з 6 травня по 1 серпня 1913 року тимчасове поштове відділення в Ірпені принесло казні 506 карбованців прибутку.

Товариство благоустрою дачної місцевості Ірпінь пропонувало перетворити поштове відділення з тимчасового на постійне, але у зв’язку з відсутністю необхідних коштів це питання було відкладено.

Першим приміщенням для поштового відділення у 1913 році став винайнятий будинок селянина Ткаченка, розташований за 400 кроків від вокзалу. У 1914 році для тимчасового поштового відділення в Ірпені було найнято будинок матері Володимира Піріані. 1 липня в цьому будинку почав діяти телеграф і відділення було перетворене на поштово-телеграфічне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #історія #поштовевідділення #СайтІрпеня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...