Марічка Плешко: цей вело-скандал може змінити Бучу

Про проблеми Прокату «100 КОЛІС» у Бучанському парку вже чули всі. Не зважаючи на те, що мер Бучі заперечує будь-яке особисте зацікавлення в цьому питанні, власники прокату впевнені, що це цілком спланована акція. Тож, зустрівшись випадково з Марічкою Плешко під час велопрогулянки, не далося оминути цю ситуацію. Про те, як розвивається ситуація і перспективи Прокату «100 КОЛІС» у Бучі, читайте далі в ексклюзивному інтерв’ю для читачів 04597.com.ua.

Марічко, що відбувається навколо велопрокату в Бучі?

У нас намагаються віджати частину бізнесу, в який ми вклали і душу, і власні кошти. Це рейдерське захоплення.

Чому ви називаєте це рейдерством?

Судіть самі. Підприємство відкрилось чотири роки тому. Ми орендували приміщення в Бучанському парку, яке було на балансі УЖКГ. Балансова вартість тоді складала 59 тисяч гривень, а оренда − 1000 гривень на місяць. Приміщення було запустіле, тік дах, не було електрики.

Ми провели капітальний ремонт усередині та навколо приміщення прокату. На вулиці відмостка навколо будівлі та майданчик із плитки зроблена за наші кошти. Після цих робіт нова оцінка засвідчила балансову вартість 353 тисячі гривень. І оренда була встановлена 7000 гривень на місяць, які ми всі останні роки системно сплачували. На підтвердження усіх цифр у нас є документи: договори, квитанції, кошториси, експертні оцінки тощо.

Читайте також: Прокат "100 КОЛІС" в Бучі захоплюють рейдери

Чому ви не зараховували ці капітальні покращення в оренду, адже так роблять дуже часто?

Ми не подавали заяв на зарахування капітального ремонту приміщення в рахунок оренди, оскільки вважали, що місто Буча гідне того, щоб отримувати від нашого підприємства високу орендну плату одразу, а не коли будуть враховані усі капітальні покращення. Ми розраховували, що прийшли працювати надовго.

Ну і як вам працювалось?

У нас склалась чітка й ефективна робота з орендодавцем і балансоутримувачем парку – Бучанським УЖКГ. Ми сплачували усі платежі і рахунки відповідно до договорів, надавали велосипеди на велопробіги, проводили та спонсорували численні спортивні заходи на території міста. Ми відповідально ставились до своєї роботи, надавали якісну послугу клієнтам, піднімали імідж міста Буча.

То в чому ж тоді проблема?

Взимку, одночасно із закінченням договору оренди, балансоутримувачем приміщення стало новостворене підприємство «Бучазеленбуд». Ми звернулися до нового них щодо договору оренди, на що отримали відповідь, що підприємство ще у стадії формування і нам повідомлять, коли вони будуть готові заключити договір.

Була зима, прокат був закритий. Весною ми звернулись в «Бучазеленбуд» і передали установчі документи для заключення договору оренди. Там сказали, що нам зателефонують. Я навіть дівчат, які документи приймали підвозила до міської ради на якесь засідання. Ми мали добрі стосунки з усіма в Бучі і навіть не підозрювали, що може бути така підстава. Замість нового договору через місяць нам прийшов лист від «Бучазеленбуду», що у нас закінчився договір оренди і нам дають тиждень на виселення.

Ви спілкувались про це з міським головою Анатолієм Федоруком?

Так, ми пішли до нього з надією, що це якесь непорозуміння і воно вирішиться. Але під час зустрічі Анатолій Петрович прямим текстом сказав, що ми маємо залишити прокат, що там буде займатися Ніна Хуторянська − це депутат Бучанської міської ради.

Ну велосипеди можна вивезти, а як на рахунок ремонту, облаштування всередині та назовні приміщення прокату?

Це саме ми запитали Анатолія Петровича. Він висловив упевненість, що Хуторянська відшкодує витрати з урахуванням амортизації та навіть викупить велосипедну техніку, яку ми за тиждень до цих подій закупили для початку сезону прокату. Ми зв’язувались із Хуторянською, але вона відмовилася вести з нами діалог. Натомість, «Зеленбуд» в особі його керівника Сергія Клевчука почав вимагати звільнити приміщення, опечатував двері, доводив до сліз дівчат, які працюють у прокаті.

Як ми згодом довідались, директор «Бучазеленбуду» Сергій Клевчук мав бути в долі з Хуторянською. Тобто, він тягнув із підписанням договору, не виставляв нам рахунки на оплату. Він підводив підстави проти нас, щоб виставити нас недобросовісними орендарями. Але тим самим Клевчук наніс шкоду місту, яке недоотримало кошти в бюджет. Але ми і сьогодні готові оплатити усі рахунки. Та ніхто їх не дає. Куди платити? Дайте реквізити!

Парадокс у тому, що «Бучазеленбуд» в особі Клевчука стверджує, що наш прокат майже рік не сплачує оренду. Але прийшов він з’ясувати ситуацію тільки тепер. Де ти був рік? Ти ж орендодавець. Жодного листа, жодної платіжки не виставив чи навіть телефонного дзвінка не зробив. То як ти ефективно розпорядився ввіреним комунальним майном?

Я наголошую, ні попередній балансоутримувач, ні теперішній, ні вся бучанська комунальна сфера не пред’явить жодної платіжки, де ми щось заборгували. Такого немає в природі, ми все завжди сплачували.

То що буде? Вас таки виселяють?

Міський голова Анатолій Федорук розпорядився створити комісію з обстеження приміщення прокату, туди увійшли аж два заступники міського голови, юристи, начальник «Бучазеленбуду» та інші. Комісія заточена лише на одне – ми сьогодні із чоловіком з ними спілкувались – як би виселити нас швидше.

Але я тут звертаюся до членів комісії, бо вони це прочитають. Подивіться на ситуацію ширше: як вийшло так, що директор КП «Бучазеленбуд», розраховуючи отримати частку в бізнесі, спричинив недоотримання бюджетом міста приблизно 60 тисяч гривень? Це або повна некомпетентність, або його свідомий умисел. Я схиляюсь до другого.

Вся ця ситуація виглядає, як спланована кампанія по віджиманню налагодженого готового бізнесу. Ми зробили в аварійному приміщенні успішне підприємство, розкрутили місце, а тепер нам треба все залишити в інтересах певних людей. Це не порядно і не справедливо! Але справедливість є і за неї варто боротися! І ми це будемо робити.

Чого ви по суті домагаєтеся?

Щоб з нами підписали договір оренди, виставили рахунок, на який нам платити в бюджет кошти і дали можливість нормально працювати. Надавати якісну послугу. До речі, під відповідним зверненням до Бучанської ради за два дні ми зібрали 300 підписів. Ми з приємністю відкрили, що у нас величезна підтримка людей.

Ви згадали чоловіка. Максим допомагає вам?

Раніше він особливо не вникав у прокати. Всім займалася я. Зараз Максим дуже активно підключився, проводить зустрічі, переконує людей, шукає вихід із ситуації. Він активно бореться за мене, за мою справу, за нашу сім’ю. Я пишаюся ним!

Вже забулося, але 5 років тому Максим Плешко переміг енергетичних монополістів, власників обленерго. Я про тему з тарифами в цокольних квартирах. Він провів успішну кампанію і змусив Національного регулятора у сфері електроенергетики змінити власну постанову щодо тарифоутворення в масштабах цілої країни. Власники цокольних квартир стали платити у 5 разів менше, відповідно і власники енергокомпаній стали менше отримувати. Це факт. Таке було.

І тоді він ще не був ні керуючим справами, ні депутатом, ні радником. Мав лише кілька однодумців таких як сам і жодної підтримки ні від кого не було. Сьогодні досвіду ж набагато більше. Ну і підтримка є.

Знаєте, навіть якщо нам доведеться піти з Бучі, ми двоє станемо іншими. Це нас уже загартувало і додало надзвичайно багато досвіду.

Якщо обстановка буде загострюватись і нас таки цинічно витиснуть, думаю це матиме набагато більші наслідки.

Що Ви маєте на увазі?

Я казала, що ми спілкуємось зараз із багатьма людьми в Бучі і майже всі кажуть, що нас розуміють, бо відчували тут щось подібне у ставленні до себе. Були у схожих ситуаціях. Є дуже багато незадоволення і напруженості. І є великі очікування на зміни. Усі чудово розуміють, що наша тема давно перейшла в політичну площину. Але пружину гнуть з обох боків. Нам ставлять ультиматум про виселення, а ми продовжуємо відстоювати свою правоту перед депутатським корпусом. Іде гра нервів. Але пружина може лопнути.

Нам що втрачати? Ну це по-факту мікробізнес. Ну втратимо ми одну (щоправда найбільшу) точку прокату. Переживемо. Але наслідком цього можуть стати тектонічні зміни в бучанській політиці.

Ірпінь Буча велопрокат 100КОЛІС скандал Плешко Федорук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
1567 переглядів в серпні
Я рекомендую
1 людина рекомендує

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Робота
Почни кар’єру в перспективному проекті! Сайт міста Ірпеня, що входить до глобальної мережі CitySites , оголошує конкурс на вакансію менеджера з продажу реклами. Будемо раді бачити у своїй команді фахівця з укладання угод щодо продажу рекламних площин на сайті, який уміє переконувати і знаходити спільну мову з клієнтами, ініціативного та цілеспрямованого. Основні вимоги: освіта: вища або неповна вища; досвід роботи: 1 рік і більше; професійні навички: розум...
Опитування
В кінці вересня ірпінчани святкують день міста. Редакція "04597" вирішила трохи помріяти і визначити кого ірпінчани більше всього чекають з концертом у нашому місті? Голосуйте, та пишіть свої варіанти в коментарях!
Суспільство
Керівник КП "Служба захисту та лiкування тварин" повідомила про укладення домовленості з магазинами, які будуть віддавати списану продукцію безпритульним тваринам. Про це Ірина Мурга написала в своєму Facebook. Читайте також: Ірпінь закупив техніку для служби захисту тварин
Аналітика
Останнім часом передмістя столиці користуються шаленим попитом у плані купівлі та оренди нерухомості. Ірпінь – тут не виняток. І не дивно, до найближчого метро лише 15−20 хвилин, безліч торгових точок та місць відпочинку, не дивлячись на значне завантаження ірпінських доріг, місто має зручну інфраструктуру. Тому й варіантів купівлі/оренди житла на ринку нерухомості в Ірпені вистачає. Середня вартість орендної плати за місяць 5−6 тисяч гривень. «04597» проа...
Суспільство
Вже цієї осені в Ірпені з'явиться перший мурал, присвячений героям казки Миколи Носова про Квіткове місто та Незнайку. Втілення цього проекту відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету. Його вартість 150 000 гривень. Усі деталі майбутнього муралу обговорювали сьогодні, 15 серпня, на робочій нараді автори проекту та представники міськради. Концепція композиції в цілому вже затверджена, але залишилися ще деякі деталі, які потрібно доопрацювати. Ч...
Економіка
Кабінет міністрів спільно з регуляторами зайнявся сферою комунікацій, їх головна мета - зробити інтернет доступнішим. Експерти ж запевняють, що після змін ціни на інтернет можуть різко зрости. Про те, що буде з інтернетом в Україні, пише OBOZREVATEL. Читайте також: В Україні значно здорожчає хліб – коли і на скільки Екс-заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова наголосила, що Кабмін має прийняти ряд методик для поліпшення роботи провайдерів....
Відео
Колишній півзахисник Динамо та збірної України Олександр Алієв відзначився першим голом за свій новий клуб. Новачок Меліоратора з міста Буча Олександр Алієв забив дебюний гол у товариському матчі проти Оболонь-Бровар, повідомляє Facebook "пивоварів".
Суспільство
Зовсім скоро починається новий навчальний рік, готуючись до нього в школі №17 батьки разом з дітьми влаштували творчий вечір, в ході якого розмальовували подвір'я школи. "Готуємося до нового навчального року. З мамами робимо територію школи - більш яскравим і корисним для дітей простором. На вулиці ніч, а наші Мамочки працюють - роблять красу!" - повідомили учасники заходу в Facebook.
Опитування
Наше місто багате не тільки парками та фонтанами, а й сучасною інфраструктурою, не говорячи вже про добрих та творчих людей, які в ньому живуть. Редакція "04597" вирішила трохи помріяти і запитати у містян яких об`єктів їм не вистачає в Ірпені. Голосуйте та розказуйте друзям!