• Головна
  • Марічка Плешко: цей вело-скандал може змінити Бучу
11:35, 24 квітня 2018 р.
Надійне джерело

Марічка Плешко: цей вело-скандал може змінити Бучу

Про проблеми Прокату «100 КОЛІС» у Бучанському парку вже чули всі. Не зважаючи на те, що мер Бучі заперечує будь-яке особисте зацікавлення в цьому питанні, власники прокату впевнені, що це цілком спланована акція. Тож, зустрівшись випадково з Марічкою Плешко під час велопрогулянки, не далося оминути цю ситуацію. Про те, як розвивається ситуація і перспективи Прокату «100 КОЛІС» у Бучі, читайте далі в ексклюзивному інтерв’ю для читачів 04597.com.ua.

Марічко, що відбувається навколо велопрокату в Бучі?

У нас намагаються віджати частину бізнесу, в який ми вклали і душу, і власні кошти. Це рейдерське захоплення.

Чому ви називаєте це рейдерством?

Судіть самі. Підприємство відкрилось чотири роки тому. Ми орендували приміщення в Бучанському парку, яке було на балансі УЖКГ. Балансова вартість тоді складала 59 тисяч гривень, а оренда − 1000 гривень на місяць. Приміщення було запустіле, тік дах, не було електрики.

Ми провели капітальний ремонт усередині та навколо приміщення прокату. На вулиці відмостка навколо будівлі та майданчик із плитки зроблена за наші кошти. Після цих робіт нова оцінка засвідчила балансову вартість 353 тисячі гривень. І оренда була встановлена 7000 гривень на місяць, які ми всі останні роки системно сплачували. На підтвердження усіх цифр у нас є документи: договори, квитанції, кошториси, експертні оцінки тощо.

Читайте також: Прокат "100 КОЛІС" в Бучі захоплюють рейдери

Чому ви не зараховували ці капітальні покращення в оренду, адже так роблять дуже часто?

Ми не подавали заяв на зарахування капітального ремонту приміщення в рахунок оренди, оскільки вважали, що місто Буча гідне того, щоб отримувати від нашого підприємства високу орендну плату одразу, а не коли будуть враховані усі капітальні покращення. Ми розраховували, що прийшли працювати надовго.

Ну і як вам працювалось?

У нас склалась чітка й ефективна робота з орендодавцем і балансоутримувачем парку – Бучанським УЖКГ. Ми сплачували усі платежі і рахунки відповідно до договорів, надавали велосипеди на велопробіги, проводили та спонсорували численні спортивні заходи на території міста. Ми відповідально ставились до своєї роботи, надавали якісну послугу клієнтам, піднімали імідж міста Буча.

То в чому ж тоді проблема?

Взимку, одночасно із закінченням договору оренди, балансоутримувачем приміщення стало новостворене підприємство «Бучазеленбуд». Ми звернулися до нового них щодо договору оренди, на що отримали відповідь, що підприємство ще у стадії формування і нам повідомлять, коли вони будуть готові заключити договір.

Була зима, прокат був закритий. Весною ми звернулись в «Бучазеленбуд» і передали установчі документи для заключення договору оренди. Там сказали, що нам зателефонують. Я навіть дівчат, які документи приймали підвозила до міської ради на якесь засідання. Ми мали добрі стосунки з усіма в Бучі і навіть не підозрювали, що може бути така підстава. Замість нового договору через місяць нам прийшов лист від «Бучазеленбуду», що у нас закінчився договір оренди і нам дають тиждень на виселення.

Ви спілкувались про це з міським головою Анатолієм Федоруком?

Так, ми пішли до нього з надією, що це якесь непорозуміння і воно вирішиться. Але під час зустрічі Анатолій Петрович прямим текстом сказав, що ми маємо залишити прокат, що там буде займатися Ніна Хуторянська − це депутат Бучанської міської ради.

Ну велосипеди можна вивезти, а як на рахунок ремонту, облаштування всередині та назовні приміщення прокату?

Це саме ми запитали Анатолія Петровича. Він висловив упевненість, що Хуторянська відшкодує витрати з урахуванням амортизації та навіть викупить велосипедну техніку, яку ми за тиждень до цих подій закупили для початку сезону прокату. Ми зв’язувались із Хуторянською, але вона відмовилася вести з нами діалог. Натомість, «Зеленбуд» в особі його керівника Сергія Клевчука почав вимагати звільнити приміщення, опечатував двері, доводив до сліз дівчат, які працюють у прокаті.

Як ми згодом довідались, директор «Бучазеленбуду» Сергій Клевчук мав бути в долі з Хуторянською. Тобто, він тягнув із підписанням договору, не виставляв нам рахунки на оплату. Він підводив підстави проти нас, щоб виставити нас недобросовісними орендарями. Але тим самим Клевчук наніс шкоду місту, яке недоотримало кошти в бюджет. Але ми і сьогодні готові оплатити усі рахунки. Та ніхто їх не дає. Куди платити? Дайте реквізити!

Парадокс у тому, що «Бучазеленбуд» в особі Клевчука стверджує, що наш прокат майже рік не сплачує оренду. Але прийшов він з’ясувати ситуацію тільки тепер. Де ти був рік? Ти ж орендодавець. Жодного листа, жодної платіжки не виставив чи навіть телефонного дзвінка не зробив. То як ти ефективно розпорядився ввіреним комунальним майном?

Я наголошую, ні попередній балансоутримувач, ні теперішній, ні вся бучанська комунальна сфера не пред’явить жодної платіжки, де ми щось заборгували. Такого немає в природі, ми все завжди сплачували.

То що буде? Вас таки виселяють?

Міський голова Анатолій Федорук розпорядився створити комісію з обстеження приміщення прокату, туди увійшли аж два заступники міського голови, юристи, начальник «Бучазеленбуду» та інші. Комісія заточена лише на одне – ми сьогодні із чоловіком з ними спілкувались – як би виселити нас швидше.

Але я тут звертаюся до членів комісії, бо вони це прочитають. Подивіться на ситуацію ширше: як вийшло так, що директор КП «Бучазеленбуд», розраховуючи отримати частку в бізнесі, спричинив недоотримання бюджетом міста приблизно 60 тисяч гривень? Це або повна некомпетентність, або його свідомий умисел. Я схиляюсь до другого.

Вся ця ситуація виглядає, як спланована кампанія по віджиманню налагодженого готового бізнесу. Ми зробили в аварійному приміщенні успішне підприємство, розкрутили місце, а тепер нам треба все залишити в інтересах певних людей. Це не порядно і не справедливо! Але справедливість є і за неї варто боротися! І ми це будемо робити.

Чого ви по суті домагаєтеся?

Щоб з нами підписали договір оренди, виставили рахунок, на який нам платити в бюджет кошти і дали можливість нормально працювати. Надавати якісну послугу. До речі, під відповідним зверненням до Бучанської ради за два дні ми зібрали 300 підписів. Ми з приємністю відкрили, що у нас величезна підтримка людей.

Ви згадали чоловіка. Максим допомагає вам?

Раніше він особливо не вникав у прокати. Всім займалася я. Зараз Максим дуже активно підключився, проводить зустрічі, переконує людей, шукає вихід із ситуації. Він активно бореться за мене, за мою справу, за нашу сім’ю. Я пишаюся ним!

Вже забулося, але 5 років тому Максим Плешко переміг енергетичних монополістів, власників обленерго. Я про тему з тарифами в цокольних квартирах. Він провів успішну кампанію і змусив Національного регулятора у сфері електроенергетики змінити власну постанову щодо тарифоутворення в масштабах цілої країни. Власники цокольних квартир стали платити у 5 разів менше, відповідно і власники енергокомпаній стали менше отримувати. Це факт. Таке було.

І тоді він ще не був ні керуючим справами, ні депутатом, ні радником. Мав лише кілька однодумців таких як сам і жодної підтримки ні від кого не було. Сьогодні досвіду ж набагато більше. Ну і підтримка є.

Знаєте, навіть якщо нам доведеться піти з Бучі, ми двоє станемо іншими. Це нас уже загартувало і додало надзвичайно багато досвіду.

Якщо обстановка буде загострюватись і нас таки цинічно витиснуть, думаю це матиме набагато більші наслідки.

Що Ви маєте на увазі?

Я казала, що ми спілкуємось зараз із багатьма людьми в Бучі і майже всі кажуть, що нас розуміють, бо відчували тут щось подібне у ставленні до себе. Були у схожих ситуаціях. Є дуже багато незадоволення і напруженості. І є великі очікування на зміни. Усі чудово розуміють, що наша тема давно перейшла в політичну площину. Але пружину гнуть з обох боків. Нам ставлять ультиматум про виселення, а ми продовжуємо відстоювати свою правоту перед депутатським корпусом. Іде гра нервів. Але пружина може лопнути.

Нам що втрачати? Ну це по-факту мікробізнес. Ну втратимо ми одну (щоправда найбільшу) точку прокату. Переживемо. Але наслідком цього можуть стати тектонічні зміни в бучанській політиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Буча #велопрокат #100КОЛІС #скандал #Плешко #Федорук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...