• Головна
  • Нові ДБН передбачають дитсадки в житлових будинках, - юрист
08:00, 7 травня 2018 р.
Надійне джерело

Нові ДБН передбачають дитсадки в житлових будинках, - юрист

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 04 квітня 2018 року затверджено нові ДБН. На думку партнера юридичної компанії «Бі ен Сі» Максима Кожуха, важливими в даних ДБН є новації щодо встановлення граничних меж максимально щільної забудови та забезпечення захисту пасажирів від можливого наїзду маршрутного транспорту.

«Серед основних нововведень, які запроваджуються з прийняттям даних ДБН – можливість розміщення у житлових будинках вбудованих дитсадків, запровадження нових термінів «Блакитна лінія» (обмеження висоти забудови на генеральному плані), «Зелена лінія» (обмеження забудови для збереження зелених територій), передбачаються вимоги до створення інклюзивного навчального простору та безбар’єрного простору, а також відкритого навчального простору. Крім того, важливими є новації щодо встановлення граничних меж максимально щільної забудови, забезпечення захисту пасажирів від можливого наїзду маршрутного транспорту, чітко прописуються обов’язкові вимоги щодо проїзду до будівель пожежних машин і доступ пожежників до приміщень, забезпечується безпечний перетин проїжджої частини з двома смугами шляхом влаштування острівців безпеки», – наголошує партнер юридичної компанії «Бі ен Сі» Максим Кожух.

“При розробці генеральних планів кожне місто зобов’язане буде затверджувати таке поняття, як «Блакитна лінія», ведення обмежень процентності забудови в залежності від її поверховості. Стосуватиметься переважно нових територій. При 4-поверховій забудові її площа може становити 45 %, вище 11 поверхів – не більше 30 %. Таким чином, встановлюються умови для проектування пожежних заїздів до будинків, об’їзних доріг, дитячих майданчиків тощо», – зазначає юрист.

«Сьогодні нові ДБН існують лише у вигляді презентації, з якою можна ознайомитись на сайті Мінрегіонбуду, і вступлять у силу через 3 місяці після їх офіційного опублікування. А допоки це ще не настало, є час щоб ознайомитись із новими правилами і приготуватися до змін, що на нас чекають вже у найближчому майбутньому», – підсумував Максим Кожух.

Перш за все, йдеться про новації в чотирьох ДБН: В.2.2-4:201Х «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти» (прийнято на заміну ДБН В.2.2-4-97 «Будинки та споруди дитячих дошкільних закладів»); ДБН В.2.2-3:201Х «Будинки і споруди. Заклади освіти» (прийнято на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів»); ДБН В.2.3-5:20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів» (прийнято на заміну ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів»); ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який має замінити 6 різних нормативно-правових актів (прийнято на заміну ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий»).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новіДБН #вбудованідитсадки #"Блакитналінія" #"Зеленалінія"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...