• Головна
  • Доповнена реальність: новий український стартап
ТЕХНОЛОГІЇ
10:30, 12 травня 2018 р.

Доповнена реальність: новий український стартап

ТЕХНОЛОГІЇ
Доповнена реальність: новий український стартап

Журнали із живими зображеннями, інтерактивні візитки, афіші, що продають квитки. Це здається фантастикою, але насправді це вже технологія сьогоднішнього дня. Вона називається – доповнена реальність. Як вона працює, навіщо потрібна та чому ми скоро не зможемо без неї обійтися?

Насправді ж, доповнена реальність вже давно у житті кожного з нас. Згадати тільки нашумілу японську гру про чудернацьких покемонів, яких потрібно було ловити на смартфони у будівлях, парках та навіть посеред дороги. Тоді полювали не лише діти, а й дорослі. Або хто не любить робити селфі із кумедними вушками чи незвичними масками? Власне, це і є доповнена реальність – впровадження віртуальних елементів у реальність. Проте доповнена реальність – це не лише розваги.

В Україні створили перший у світі медичний журнал з елементами доповненої реальності. За допомогою смартфона та спеціального мобільного додатка фаховий медичний журнал на очах перетворюється на продукт майбутнього. Сторінки журналу оживають, а ілюстрації перетворюються на 3D-моделі і дозволяють краще зрозуміти викладений матеріал. Більше того, провідні науковці та медики можуть заговорити з вами просто з глянцевих сторінок. Журнал дозволяє не просто ділитися інформацією, а й розвиватися, вчитися та підвищувати кваліфікацію.

«Звичайні практикуючі лікарі, ну і так само студенти, будуть мати можливість дивитися операції, маніпуляції, дослідження, проведення досліджень інструментальних, які проводяться в Україні або за кордоном, за допомогою свого смартфона», – розповідає керівник медичних проектів із доповненою реальністю Сергій Сошинський.

Уже з осені більшість фахових медичних журналів будуть із доповненою реальністю. Більше того, спеціалісти планують впровадити таку технологію й у саму роботу лікарів різного профілю. Зроблять це за допомогою спеціальних мобільних додатків із функцією розпізнавання тих чи інших захворювань.

Зараз елементи доповненої реальності використовують у розпізнаванні захворювань очей. Це ноу-хау теж від українського стартапу. Його розробка допомагає виявити проблеми із сітківкою ока за допомогою штучного інтелекту. Спершу спеціальним апаратом сканують око пацієнта та отримують результат на моніторі комп’ютера. Проаналізувати знімок можна за допомогою спеціальної програми на комп’ютері або ж спеціального додатка на смартфоні. Наступним кроком вперед буде створення спеціальних окулярів для діагностики. Вони зможуть в реальному часі давати підказки лікарям.

Застосування доповненої реальності фактично не має меж. Масово використовують цю технологію в освіті, іграх, рекламі та в туристичній сфері.

«Насправді, через років 5 ми будемо користуватися доповненою реальністю так само часто і так інтенсивно, як зараз використовуємо смартфони. Коли потрібно дізнатися більше інформації про що-небудь, люди можуть використовувати доповнену реальність», – розповідає співвласник стартапу доповненої реальності Марічка Величко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #технології #українськийстартап
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...