• Головна
  • Вчені: Навіть невеликі дози алкоголю викликають розвиток раку
14:30, 20 червня 2018 р.
Надійне джерело

Вчені: Навіть невеликі дози алкоголю викликають розвиток раку

Вчені: Навіть невеликі дози алкоголю викликають розвиток раку

Спостереження за здоров’ям жителів США показали, що вживання будь-яких кількостей спиртного дійсно сприяє розвитку раку, що частково компенсується позитивною дією малих доз алкоголю на серці, заявляють учені в статті, опублікованій в журналі PLoS Medicine.

«Наші висновки ні в якому разі не варто сприймати як схвалення або рекомендацію для постійного вживання невеликих доз спиртного. З іншого боку, нам вдалося з’ясувати, чому вірогідність загибелі людей і від раку, і від інших хвороб росте нелінійно у міру збільшення об’ємів алкоголю”, що випивається» – пишуть Соня Берндт (Sonja Berndt) і її колеги з Національного інституту вивчення раку у Бетесде (США).

У останнє десятиліття в науковій пресі з’явилося декілька десятків досліджень, автори яких заявляли про наявність зв’язку між вживанням алкоголю у будь-якій формі і розвитком раку у ряді органів.

Приміром, в 2010 році вчені показали, що вживання великої кількості пива може прискорювати розвиток раку кишківника, в 2011 і 2013 роках – розкрили зв’язок між алкоголем і раком грудей. Інші спостереження показали, що поєднання тютюну і алкоголю посилює канцерогенний ефект останнього.

З іншого боку, як розповідає Берндт, багато дослідників писали і про зворотнє – люди, котрі п’ють невеликі кількості вина або пива, в середньому жили довше не лише, ніж завзяті алкоголіки, але і абсолютно непитущі. Подібні заяви і публікації викликали масу суперечок серед медиків, оскільки однозначного пояснення цьому феномену вони так і не змогли знайти.

Берндт і її колеги наблизилися до відповіді на це питання, аналізуючи статистику, зібрану у рамках моніторингового проекту PLCO, в якому брало участь майже 100 тисяч літніх американців у віці від 55 до 74 років.

Організатори цього експерименту намагалися розкрити причини розвитку чотирьох найпоширеніших виду пухлин – раку простати, прямої кишки, яєчників і легенів, спостерігаючи за тим, як дієта, спосіб життя, різні шкідливі звички і генетика впливали на частоту їх виникнення.

Автори статті скористалися цим масивом даних для того, щоб оцінити, як спиртне впливало на загальну тривалість життя і вірогідність розвитку усіх типів раку. За вісім років роботи PLCO приблизно 10 тисяч учасників цього проекту померли, а ще 12 тисяч дістали рак, що допомогло детально вивчити зв’язки між спиртним, смертю і пухлинами.

Як виявилося, алкоголь по-різному впливав на вірогідність передчасно померти і дістати рак. У першому випадку зв’язок між ними був нелінійним – невеликі дози спиртного не збільшували, а зменшували вірогідність померти, проте при перевищенні певного порогу шанси на загибель починали різко рости.

В протилежність цьому, зв’язок між раком і любов’ю до “зеленого змія” був строго лінійним. Навіть невеликі дози алкоголю підвищували вірогідність появи пухлин, і чим більше пили учасники PLCO, тим частіше вони ставали жертвами раку.

Подібні розбіжності, як відмічають Берндт і її колеги, пояснюють ті різночитання, про які сперечалися учені раніше, і говорять про те, що користь і шкоду алкоголю доки неможливо однозначно визначити, як і дати рекомендації по його розумному вживанню.

Читайте також: Ірпінчани, цей овоч захистить вашу печінку від алкоголю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#алкоголь #вплив #рак #смерть
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...