• Головна
  • З вересня смуги руху на дорогах стануть вужчими
13:28, 12 липня 2018 р.
Надійне джерело

З вересня смуги руху на дорогах стануть вужчими

Вже з 1 вересня на українських автомобілістів чекають нововведення − дороги почнуть розмічати за євростандартом.

«Це означає, що смуги стануть вужчими на півметра», − повідомив заступник міністра регіонбуду Лев Парцхаладзе.

Частину траси, що звільниться, планують віддати велосипедистам або громадському транспорту.

За задумом посадовців, вузькі смуги змусять водіїв їхати з меншою швидкістю, а отже знизять ймовірність ДТП. У той же час фахівці з безпеки дорожнього руху побоюються, що все вийде навпаки − стане більше аварій і смертей серед велосипедистів.

Зміни торкнуться міських вулиць: на магістралях міського значення з безперервним потоком руху ширина кожної смуги стане не 3,75, а 3,5 м, на менш завантажених вулицях − 3 м (зараз 3,5 м), на ще менших вулицях − 2,75 м (зараз 3 м).

Сьогодні на дорогах I і II категорій (дві та більше смуг у кожен бік − це магістралі міжнародного, державного та міжобласного значення, наприклад, Київ − Львів, що проходять також через населені пункти) за чинними буднормами смуга не може бути вужчою за 3,75 м, для доріг III категорії (1 смуга − це дороги обласного значення) − не вужчою за 3,5 м, для доріг IV категорії (1 смуга − це дороги районного значення) − 3 м, нарешті для доріг V категорії (між селами) − 4,5 м, без поділу на смуги руху.

Всі нові траси і ті, що ремонтуються, будуватимуться вужчими, а вже наявні перерозмітять, виділивши двобічну доріжку для велосипедистів, мінімальна сукупна ширина якої має бути 2,5 м.

#Ірпінь #дороги #смугируху #євростандарт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...