• Головна
  • У Бучі буде створено музей сім’ї Патонів
16:03, 18 липня 2018 р.
Надійне джерело

У Бучі буде створено музей сім’ї Патонів

У Бучі взялися за відродження історичної спадщини. Бучанські депутати на 41 сесії БМР схвалили меморандум про співпрацю у створенні музею сім’ї Патонів у місті Буча.

На підставі звернення Науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона» Національної академії наук України від 23.06.2018 вих. № К-53/151 щодо підписання Меморандуму про співпрацю у створенні музею сім’ї Патонів у м. Буча прийнято відповідне рішення, що означає початок відродження історичної спадщини.

Питання щодо необхідності відродження культурної спадщини піднімалося вже давно.  Тому будівлю, у якій колись розташовувалася дача Патона, планують відреставрувати та впорядкувати прилеглої території для створення на її базі Музею сім’ї Патона.

Фото з сайту bucha.com.ua

Видатний український учений зі світовим ім’ям, Президент НАН України Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 року в Києві. Його батько, Євген, був засновником, а потім і директором Інституту електрозварювання. У 1941-му Борис Патон закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик. А вже у 1962 році стає беззмінним президентом Національної академії наук. За життя науковець став автором 1200 публікацій, 20 монографій та 720 винаходів. Його наукові дослідження присвячені, зокрема, процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробленню напівавтоматичного зварювання під водою. Також Патон – автор ідеї та один із розробників методу електрозварювання живих тканин. За розроблення та освоєння цього методу науковця відзначили Державною премією в галузі науки й техніки. Нині його винахід широко використовують у хірургії.

Нагадаємо, що академік Борис Патон першим почав і розвинув дослідження з використання зварювальних процесів в космічній технології, виконаних космонавтами при орбітальних польотах кораблів і в умовах відкритого космосу. Він – визнаний лідер у цій області.

#Буча #музей #Патон #дача
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...