• Головна
  • Торгівля людьми. Як не стати жертвою експлуатації
18:04, 31 липня 2018 р.
Надійне джерело

Торгівля людьми. Як не стати жертвою експлуатації

Майже 200 українців постраждали від торгівлі людьми протягом останніх півроку. При цьому половина випадків - це сексуальна експлуатація.

Старі нові схеми

Наразі потерпілими від цих злочинів визнані 156 людей: 91 жінка, 49 чоловіків, 9 неповнолітніх і 7 малолітніх дітей, повідомив начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Нацполіції Артем Крищенко. За його словами, торговці людьми вигадують нові схеми, як експлуатувати громадян.

“Стара схема - це сексуальне рабство. Нова схема - це торгівля органами, сурогатне материнство. Приблизно 10 громадян уже затримано за цими схемами”, - розповів Крищенко.

Загалом від початку незалежності понад 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Такі дані представництва Міжнародної організації міграції в Україні.

За даними антирейтингу глобального рабства, Україна посідає 49 сходинку зі 167.

Громадяни стикаються з трудовою та сексуальною експлуатацією, примусовим жебрацтвом, торгівлею органами, втягненням у злочинну діяльність, сурогатним материнством тощо. Основними країнами призначення для жертв торгівлі людьми є Російська Федерація, Україна, Польща, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати тощо.

При цьому дохід злочинців від торгівлі людьми посідає третю сходинку після торгівлі зброєю та наркотиками, зазначила заступник міністра соцполітики України Наталка Федорович.

“Дохід від торгівлі людьми є третім за чисельністю злочином після наркотиків і зброї. Злочин, який чиниться за участі представників різних країн, тому складний у своєму реагуванні”, - зауважила Федорович.

У Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді радять уважно обирати роботодавців, особливо якщо йдеться про роботу за кордоном.

Як не трапитись на шляху у торговців людьми

Правозахисники зазначають, торгівці людьми часто діють якa фірми-посередники з працевлаштування за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції з шоу-бізнесу.

Небажано вести переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Безпечніше запросити взяти участь у переговорах довірену особу, наприклад, юриста чи близьку людину. Необхідно перевіряти, чи має фірма ліцензію на надання необхідних послуг. Інформацію про це можна отримати у державному центрі зайнятості.

Правозахисники радять особисто оформлювати пакет документів та самостійно сплачувати за всі послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути клієнта у боргову залежність або вчинити злочин стосовно іншої людини за її документами.

Не потрібно користуватися послугою сторонніх осіб в оформленні виїзних документів, продовженні перебування на території іноземної держави.

Перед виїздом на роботу за кордон варто залишити рідним ксерокопію свого паспорту громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідотство про народження, проїздних документів та нещодавно зроблені фотографії. Повідомте їм телефонні номери роботодавця. Копії паспортів варто тримати при собі. Правозахисники радять не ставити себе у залежне становище, приймаючи подарунки чи позичаючи гроші.

Правоохоронці відзначають, що кількість випадків торгівлі людьми у порівнянні з минулим роком зросла. При цьому впродовж двох років за підтримки підрозділів з боротьби з торгівлею людьми у 23 областях України було затримано зловмисників, які організували торгівлю дітьми під прикриттям послуг сурогатного материнства.

При чому до суду було передано 5 кримінальних проваджень щодо продажу неповнолітніх з метою вилучення органів. У поліції також повідомляють, що за підтримки ФБР було виявлено півсотні фейкових фірм, які організували схему візового шахрайства.

Читайте також: Внаслідк ДТП загинули двоє осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#злочин #люди #торгівлялюдьми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...