14:30, 1 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Ірпінь – місто здоров’я

Здоров’я – найважливіше для людей у сучасному світі. Якісна медицина, а відтак і здоров’я мешканців – це те, до чого активно рухається Ірпінь відповідно до своєї стратегії розвитку до 2020 року.

Міська дитяча поліклініка

Реформування медицини регіону почалося вже у 2015-му. З’явилася нова сучасна дитяча поліклініка, де працюють вузькопрофільні спеціалісти та дитячі лікарі-стоматологи. Розміщені кабінет масажу, ЛФК, сучасний фізіотерапевтичний кабінет тощо. Маленькі пацієнти можуть здати у лабораторії поліклініки аналізи та зробити тут рентген-обстеження. Сьогодні навіть іноземні гості захоплюються такою ідеєю і зізнаються, що в їхніх містах таких закладів немає. Крім того, того ж року було утеплено приміщення Ірпінської дитячої лікарні, замінено там старі вікна на енергоефективні. Стаціонарне і поліклінічне відділення Ірпінської дитячої міської лікарні оснащені високовартісним медичним обладнанням: апаратом ультразвукової діагностики, ЕКГ, рентген-устаткуванням, сумкою-укладкою першої медичної допомоги, дефібрилятором, апаратом штучної вентиляції легень, концентратором кисню та іншим сучасним устаткування.

Відкриття амбулаторій та нових відділень

Ірпінь – місто здоров’я, фото-1

Великим проривом для медицини Ірпеня стало відкриття трьох амбулаторій сімейного типу. Відтепер хворі можуть отримувати кваліфіковану медичну допомогу поруч зі своїм домом. У 2016-му у місті відкрили сучасний мамологічний центр і перший на Київщині антигіпертензивний центр. В Ірпінській міській лікарні з’явився ще один операційний блок, оснащений якісним обладнанням із Німеччини, а в поліклініці для дорослих відкрився стоматологічний рентген-кабінет з дентальним рентгенапаратом й ортопантомографом.

Нове медичне обладнання у хірургічному відділенні

Для хірургічного відділення КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» придбано сучасний гістероскоп. Це оптичне діагностично-лікувальне обладнання, що дозволяє фаховим лікарям надавати якісніші оперативні гінекологічні послуги. Такого устаткування у Приірпінні досі не було і жінкам доводилося їздити до Києва чи в інші регіони. Зараз передову методику обстеження і лікування – гістероскопію – застосовують і в Ірпінській центральній міській лікарні.

Ірпінь – місто здоров’я, фото-4

Підвищення кваліфікації ірпінських медиків

Ірпінь – місто здоров’я, фото-5

Головну ставку у 2017-му Ірпінь зробив на підвищення кваліфікації лікарів і медперсоналу. Адже якість медичної послуги, у першу чергу, залежить від лікаря, а не техніки чи відремонтованого інтер’єру. Травматологи Ірпінської центральної міської лікарні їздили на стажування до Німеччини. Активно розвивається співпраця з Національною медичною академією післядипломної освіти імені. П. Л. Шупика.

Співпраця з київським міським центром серця

З 2016 року столичні кардіологи проводять в Ірпені регулярні консультації для пацієнтів. Протягом одного року прийняли близько 60 осіб. 22 людини направили на дообстеження в Київ, де були діагностовані патології серця та судин, які потребували поглибленого обстеження та лікування в умовах Інституту серця. У результаті прооперували три людини зі стентуванням, двом пацієнтам зробили операції на судинах. З січня 2017 року розпочався новий етап співпраці. Ірпінська міська лікарня відправляє своїх лікарів-кардіологів на стажування до Інституту серця. А фахівці Інституту проводять в Ірпені виїзні навчальні курси з кардіопатології для сімейних лікарів.

Ремонт Ірпінської міської лікарні

Ірпінь – місто здоров’я, фото-6

У 2017-му відбувся капітальний ремонт приймального відділення та травмпункту Ірпінської міської лікарні. Окрім зовнішнього оновлення, облаштованих зручних місць для очікування, значних змін зазнали і кабінети: травматологічний, фізіотерапевтичний, рентген-кабінет, кабінет УЗД. Відбувся ремонт і неврологічного відділення. Тут вперше з’явилася зручна ординаторська для відпочинку медперсоналу, а також облаштовано дві палати підвищеного комфорту для пацієнтів.

Матеріально-технічне забезпечення амбулаторій

Ірпінь – місто здоров’я, фото-11

На початку 2018 року для всіх сімейних лікарів Ірпінського регіону місто придбало сучасні сумки-укладки для виїздів на виклики. Сумки оснащені тонометрами, глюкометрами, отоофтальмоскопами, необхідними медичними інструментами. Крім того, для амбулаторій сімейної медицини закупили електрокардіографи, апарати для вимірювання білірубіну, холестерометри автоматичні. Також цього року для медиків регіону придбали чотири нових легкових автомобілі: один передали станції невідкладної допомоги, а три – призначені міським амбулаторіям для оперативного виїзду сімейних лікарів на виклики.

Інформатизація

У 2018-му первинна медична ланка Ірпінського регіону була цілком інформатизована. Усі сімейні амбулаторії повністю оснастили комп’ютерною технікою. Закуплені принтери і сканери. Відтепер усі дані про пацієнта заносяться до єдиної інформаційної бази, що підключена до Національної електронної системи охорони здоров’я «eHelth». Почав роботу інформаційний медичний портал Ірпеня http://irpinmed.com.ua, де можна ознайомитися з мережею медичних закладів регіону, графіком їхньої роботи, їхніми працівниками, послугами, а також записатися на прийом до лікаря в режимі онлайн.

Профілактика

Ірпінь – місто здоров’я, фото-15

Профілактика захворювань – це, передусім, здоровий спосіб життя та спорт. В Ірпені розвиток спортивної інфраструктури та створення комфортних умов для занять спортом стало одним із головних завдань за останні роки. Зокрема, у 2015 році відбулася масштабна реконструкція на території Ірпінської ДЮСШ. Старі спортивні майданчики спортивної школи перетворилися на сучасний і цілісний спортивний комплекс. У 2016 році відкрито центральний міський стадіон «Чемпіон», який побудований відповідно до стандартів УЄФА. Крім поля для футболу, «Чемпіон» має тенісний корт, універсальний спортивний майданчик та майданчик для воркауту тощо. Побудовано трибуни на 1000 місць, бігову доріжку довжиною 350 м, тренажерний комплекс. Також облаштовано два зали: перший – для функціональних тренувань (степ-аеробіка, йога, кроссфіт), другий – для занять з різних видів єдиноборств. В Ірпені почали регулярно проводити престижні обласні, національні і міжнародні спортивні заходи. У 2018 році розпочалося будівництво вуличної зони єдиноборств на території стадіону.

Також за останні три роки було оновлено спортивні майданчики в усіх школах Ірпеня.

У місті проведення різних спортивно-культурних заходів вже стало традицією: різнопланові змагання, чемпіонати, спартакіади, велопробіги тощо. В усіх зонах відпочинку працюють прокати: влітку – велотехніки, взимку – лиж.

Крім того, репутацію «міста здоров’я» особистим прикладом підтримує і керівництво: і мер, і заступники не мають шкідливих звичок та більшість займається спортом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #медицина #містоздоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...