18:30, 21 серпня 2018 р.

6 міст, які зникнуть до 2100 року

Вчені склали перелік міст найбільш схильних до загрози зникнення в найближче сторіччя під впливом кліматичних змін, природних катаклізмів, переміщення населення та інших причин.

1. Сан-Франциско, США. Причина – землетрус

6 міст, які зникнуть до 2100 року, фото-1

На думку дослідників з Університету Каліфорнії, до 2086 року в районі Сан-Франциско відбудеться землетрус силою 7 балів або більше.

2. Детройт, США. Причина – відтік населення

6 міст, які зникнуть до 2100 року, фото-2

З 1950 року населення Детройта зменшилося на третину  приблизно до 950 тисяч осіб. Передбачається, що населення міста буде зменшуватися повільно, але постійно. До 2030 року рівень безробіття в місті становитиме понад 10%. Якщо ці тенденції збережуться, то Детройт зміниться до невпізнання до 2100 року.

3. Венеція, Італія. Причина – опускання рівня ґрунту

6 міст, які зникнуть до 2100 року, фото-3

Столиця всіх закоханих, найромантичніше в світі місто – Венеція, опускається вже приблизно протягом тисячоліття, але в останнє сторіччя швидкість опускання помітно збільшилася. За останні 100 років Венеція опустилася на 24 сантиметри. В уряду є плани щодо захисту міста, спрямовані на підняття його до рівня моря. Однак чи спрацюють вони чи ні, ніхто не знає.

4. Мехіко, Мексика. Причина – брак питної води і опускання ґрунту

6 міст, які зникнуть до 2100 року, фото-4

Столиця Мексики ризикує опинитися під водою. Мехіко стоїть на водоносному шарі, який також є основним джерелом питної води. Кожен раз, коли один з 20 мільйонів жителів міста п'є воду, місто трохи опускається.

5. Неаполь, Італія. Причина – виверження вулкана

6 міст, які зникнуть до 2100 року, фото-5

Вулкан Везувій, що знищив Помпеї в 79 році до нашої ери, вивергається приблизно раз на 100 років. Останній раз виверження було зафіксовано в 1944 році. Везувій знаходиться в затоці Неаполя в південній Італії, де живуть понад 4 мільйони осіб.

6. Тімбукту, Малі. Причина – опустелювання

6 міст, які зникнуть до 2100 року, фото-6

Опустелювання, коли піщані дюни наступають на родючу землю, є проблемою для багатьох країн на півдні Сахари. Найбільша небезпека загрожує місту Тімбукту в Малі, місту віком понад 1000 років, який був важливим центром ісламської освіти в 15 і 16 століттях. У Малі проводиться низка проектів з озеленення місцевості. Однак, вже зараз деякі частини міста наполовину засипані піском.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#змінаклімату #міста-привиди
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...