• Головна
  • Легалізація трудових відносин - один з кроків захисту інтересів найманих працівників
ДФС інформує
18:05, 25 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Легалізація трудових відносин - один з кроків захисту інтересів найманих працівників

ДФС інформує
Легалізація трудових відносин - один з кроків захисту інтересів найманих працівників

Ірпінське управління ГУ ДФС у Київській області вкотре звертає увагу платників податків, що на сьогодні в державі реалізуються комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, виявлення суб‘єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації тощо. 

Суб'єктам господарювання слід пам'ятати, що використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником - це порушення трудового законодавства, відповідно, роботодавцям, які порушують законодавчі вимоги при нарахуванні заробітних плат, загрожують штрафи за такі порушення.

Наприклад, за фактичний допуск працівника без оформлення трудового договору передбачений штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 3723 х 30 = 111690 гривень. Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Вказане порушення може коштувати 128690 грн (111690 грн + 17000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

В Ірпінському регіоні  діє  робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, якою проводяться регулярні комплексні рейди-обстеження суб’єктів господарської діяльності щодо виявлення фактів наймання працівників без оформлення трудових відносин та залучення їх до оподаткування, легалізації існуючих робочих місць. Зокрема, детальний  аналіз суб’єктів господарювання, які знаходяться в «зоні ризику» найбільше занепокоєння викликає оплата праці «у конвертах» найманих працівників по будівельній галузі. Доводимо до відома громадян, що середньогалузевий рівень заробітної плати по будівельникам (КВЕД  41.10, 41.20) складав у І кварталі 2018 року  -  6792 грн, у ІІ  кварталі - 7200 гривень. За результатами обговорень суб’єктам підприємницької діяльності рекомендовано належним чином оформити трудові відносини з найманими працівниками, чітко дотримуватись чинного трудового законодавства.

Сплата податків і зборів з отриманих  доходів – обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено мінімальну заробітну плату на 2018 рік у місячному розмірі - 3723 гривні (у погодинному розмірі - 22,41 гривні), якої повинні дотримуватись роботодавці при нарахуванні виплат найманим працівникам.

Усі мають усвідомити: щоб держава мала можливість фінансувати пенсійні виплати, роботодавці повинні чітко дотримуватись норм діючого законодавства, виплачувати заробітну плату прозоро, своєчасно та в повному обсязі.

Ірпінське  управління  ГУ ДФС у Київській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #ДФС #легалізація зарплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...