• Головна
  • Ірпінській каналізації - 43 роки: як усе починалося
Цікаво знати
14:43, 9 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Ірпінській каналізації - 43 роки: як усе починалося

Цікаво знати
Ірпінській каналізації - 43 роки: як усе починалося

Перша черга каналізації Ірінського промвузла була введена в експлуатацію у 1975 році. До цього часу промислові підприємства і здравниці Ірпеня мали місцеву каналізацію, що створювало великі незручності і стримувало будівництво.

У грудні 1967 року місто Ірпінь та селища міського типу Буча, Ворзель та інші згідно затвердженого Генерального плану розвитку Києва були включені до складу приміської зони. Тоді було вирішено забезпечити водою та каналізувати населені пункти Приірпіння з приєднанням їх до каналізаційної системи Києва.

25 червня 1968 року Київський міськвиконком дозволив Ірпеню підключити каналізацію до столичної каналізаційної мережі за умови дольової участі в будівництві та розширенні Бортницьких очистних споруд.

Кошторисна вартість пускового комплексу каналізації становила 1640,8 тисячі карбованців. Замовником виступав Бучанський склозавод, генпідрядниками - Виробничо-монтажна контора - 107 та Будівельно-монтажний трест - 2.

Дольову участь у будівництві зовнішньої каналізації Ірпінського промвузла взяли підприємства та організації Києва, Ірпеня, Бучі і Коцюбинського. Окрім безпосередньо коштів вони надавали бетон, арматуру, цеглу, пиломатеріали та труби. Кожне підприємство мало присилати щодня 1-2 робітники на будівництво залежно від об'єму робіт.

Введення в експлуатацію першої черги каналізації було заплановано на кінець 1973 року, але не було виконано. Запуск переносився ще кілька разів через пошкодження електричного обладнання на насосній станції, затоплення грунтовими водами машинної зали тощо.

Централізована каналізаційна мережа в Ірпені була введена в експлуатацію лише в 1975 році.

За матеріалами книги "Історія Ірпінського краю" Анатолія Зборовського

Читайте також: Завершується будівництво станції очистки та знезалізнення води в Ірпені

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #каналізація #історія
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...