• Головна
  • Кількість усиновлених дітей в Ірпені зростає
14:33, 4 березня 2019 р.
Надійне джерело

Кількість усиновлених дітей в Ірпені зростає

Кількість усиновлених дітей в Ірпені зростає

Щороку в Ірпені збільшується кількість сімей, які бажають усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. І це зрозуміло, бо держава активно підтримує  цю форму виховання. Так, при усиновленні дитини виплачується державна допомога, яка прирівняна  до допомоги при народженні дитини. В Ірпені у 15 сім’ях проживає 17 усиновлених  дітей.

Крім цього 9 дітей знайшли сімейний затишок у прийомних сім’ях, 19 дітей влаштовано до дитячих будинків сімейного типу. Усі вони оточені увагою, турботою та любов’ю  дорослих.

За рахунок яких коштів утримуються вихованці дитячого будинку сімейного типу?

1. Фінансування дитячого будинку сімейного типу відбувається з державного бюджету.

2. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

3. За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги.

4. У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, інші державні допомоги, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами та розміром інших виплат.

5. Суми коштів, що належать вихованцям як пенсія, аліменти чи інші види державної допомоги, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців.

6. Діти-вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними повноліття (18 років), а в разі продовження навчання – до 23 років або до закінчення ними відповідного навчального закладу. Виплата державної соціальної допомоги здійснюється впродовж всього періоду проживання дитини в дитячому будинку сімейного типу.

 Яке грошове і матеріальне забезпечення отримують батьки-вихователі?

1. Законодавством передбачено відрахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за непрацюючих батьків-вихователів на суми їх грошового забезпечення.

2. Батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу виплачується грошове забезпечення, яке визначено у розмірі 35% від соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця, але не більше 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. При цьому грошове забезпечення може отримувати один із батьків-вихователів або за їх спільною згодою сума грошового забезпечення розподіляється між ними рівними частинами. У разі затвердження нового рівня прожиткового мінімуму розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується без додаткового звернення батьків-вихователів.

Управління праці та соцзахисту населення ІМР

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #діти-сироти #усиновлення #соцдопомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...