14:49, 21 квітня 2019 р.
Надійне джерело
Топ-7 місць для відпочинку на травневі свята
Ще не вирішили що робити на травневі свята? Пропонуємо вам добірку місць, куди можна поїхати цієї весни.
У травні 2019 року в ірпінчан, крім традиційних вихідних у суботу й неділю, будуть додаткові – 1 і 9 числа. Згідно з календарем вихідних, в Україні буде два додаткові дні для відпочинку – середа, 1 травня, четвер, 9-те число. Крім того, робочий день 8 травня в держустановах буде скороченим на 1 годину. Загалом у травні буде 10 вихідних (1, 4, 5, 9, 11, 12, 18, 19, 25, 26).
Цього року Великодні свята плавно перетікають у травневі, тож ірпінчани матимуть своєрідну міні-відпустку - 5 вихідні підряд (з 27 квітня по 1 травня). Таким чином є можливість здійснити хоч і невеличку, але подорож.
Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.
Це місто, в якому панує дух середньовіччя. На невеличкій території розмістилось більше двохсот пам’яток старовини. За їх кількістю місто займає третє місце після Києва та Львова, хоч воно і поступається розмірами майже в 4 рази.
З Києва до Кам’янець-Подільського можна доїхати залізницею. На вибір є регіональний потяг з сидячими місцями та звичайний потяг. Також можна скористатися автобусом або власнім авто. Дорога займе в середньому 7-8 годин.
Сюди їдуть аби, в першу чергу, подивитись на Кам’янець-Подільську фортецю – одне з 7 чудес України. Вона збудована у XIV столітті і налічує 11 башт. Кожна має свою назву та історію. Наприклад, найвища башта носить назву Папська через те, що гроші на її будівництво виділив папа римський Юлій ІІ.
Якщо домовитись заздалегідь та зібрати групу, то можна стати учасником справжньої театралізованої екскурсії по Старій фортеці. Кам’янецький “староста” та його “свита” проведуть екскурсію по вежах та підземеллях замку. Як бонус – нічне підсвічування замку створить атмосферу загадкової романтичної середньовічної казки.
Говерла
“Оксамитовий” сезон у Карпатах розпочинається з середини березня, а у травні він у повному розпалі. Якщо ви затятий мандрівник, то маєте підкорити найвищу точку України – гору Говерла (2061 м). Говерлу називають “душею Карпат” – вона захоплює своєю красою та мальовничими краєвидами гірських хребтів.
Традиційно сезон туристичних сходжень починається з 15 травня і триває до 15 жовтня.
Звичайно, до самої Говерли потяги не ходять. Доїхати можна або до Ворохти або до Яремче потягом Київ-Ворохта. Тривалість поїздки майже 15 годин. Звідти трансфером до підніжжя Говерли. Рекомендуємо скористатися послугами гіда.
Існує два шляхи сходження на Говерлу: зелений, що розрахований на новачків, та синій – для бувалих альпіністів. Перший шлях хоч і довший (час підйому близько 3 годин), але більш пологий та легкий.
Сходження почнеться з підйому через ялиновий ліс – приблизно 1400 м. Потім доведеться йти вузькими стежками через кущі жерепу (гірські сосни). Це так звана “альпійка”. А вже перед самою вершиною на вас чекатиме найважча частина – складний скелястий шлях по кам’яним осипам.
На самій вершині розташувався майданчик, де встановлено тризуб і хрест з обеліском (раніше тут знаходилася найвища точка кордону між Чехословаччиною та Польщею). Звідти відкривається вид на Чорногірський і Свидовецький хребти та на масив Горгани.
Слід пам’ятати, що варто припасти сили ще й на спуск. Дорога вниз, здавалося б, має бути легшою, однак для стомленого туриста це не так.
Читайте також: 19 сіл недалеко від Ірпеня: які варто відвідати
Софіївський парк, Умань
Національний дендрологічний парк Софіївка – одне з найромантичніших місць України. Колишній власник маєтку польський граф Станіслав Потоцький збудував такий собі “подарунок” на іменини для своєї дружини Софії. Він любив її балувати, тож коли жінка натякнула, що хотіла б щось на кшталт парку Аркадія, що знаходився в Криму, граф довго не вагався.
Сезон відвідувань починається з 12 квітня і триває до 15 листопада. Травень – ідеальний час для візиту в парк, адже все починає цвісти.
Для того, аби обійти парк цілком достатньо одного дня. Тож, сміливо можна вирушати у цю міні-подорож на вихідних. Відстань з Києва до Умані близько 200 км, дорога займає не більше трьох годин. З Києва регулярно курсують автобуси (з центрального автовокзалу та центрального залізничного вокзалу).
У Софіївці не можна відмовити собі в задоволенні водної прогулянки озером. На вибір тут пропонують катамарани, катери, човни та паром. Одна з найцікавіших екскурсій – водна прогулянка по підземній річці Ахерон.
Словом, якщо ви втомились від шумного життя у місті та шукаєте натхнення – вам сюди. Софіївка – справжня перлина України та унікальне творіння світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ століття.
Національний заповідник Хортиця, Запорізька обл.
Хортиця – колиска українського козацтва. На початку XVI століття козаки заснували тут свою республіку з центром на острові і назвали її Запорізька Січ.
Острів знаходиться в околицях Запоріжжя. З Києва до Запоріжжя регулярно курсують нічні потяги. Це зручно, адже прибувши у місто о 6 годині ранку в розпорядженні є цілий день.
Хортиця – місце з довгою та унікальною історією. Ця територія була відома людям ще з прадавніх часів. Сліди перших поселень (культові споруди, численні городища та поховання) відносять до епох палеоліту й мезоліту. У VII-III ст. до н.е. острів населяли Скіфи, які залишили після себе кургани-усипалиці. За часів Київської Русі на острові загинув князь Святослав. На ймовірному місці його загибелі збудовано пам’ятник з відповідною табличкою.
Не дивно, що найбільшою популярністю на острові користується історико-культурний комплекс Запорізька Січ. Комплекс є точною копією справжньої Січі. Навколо тут збудовані аутентичні фортифікаційні укріплення, серед яких – високий вал, рів та огорожа у вигляді дерев’яного частоколу. Зважте на те, що понеділок – вихідний.
Окрім історичних надбань Хортиця популярна ще завдяки унікальній природі, що ідеального підходить для активного відпочинку. Так, тут популярні еко-тури на байдарках по Дніпру. Попитом користуються й велосипедні прогулянки. Є прокат велосипедів на території острову.
Одеса
Одеса – морська перлина України. Французький бульвар, Потьомкінські сходи, Морський вокзал та Дерибасівська – візитівки міста. В найколоритнішому куточку країни можна відчути себе трішки легковажним та по-справжньому вільним. У кожного свої причини любити це місто. Якщо у вас їх ще немає – однозначно рушайте в Одесу.
Транспорт з Києва до Одеси – не проблема. Можна обрати між автобусом та потягом. Суттєво відрізняється й час в дорозі – якщо автобус їде 6 год, то потяг – 9-13.
Почати знайомство з містом варто з відомої на весь світ вулиці – Дерибасівської. Прогулюючись не поспішаючи по брущатим доріжкам не забудьте зайти в найближче кафе та замовити келих одеського шампанського. Далі по вулиці зазирніть в Пасаж. Унікальна архітектура та скляна стеля не залишать байдужим жодного туриста. Ввечері слід обов’язково прогулятись набережною міста.
Одного дня аби насолодитись красою міста замало, тому туристам слід заздалегідь подбати про житло.
Кожна вулиця, кожен двір в Одесі – унікальні, вони наповнені історією та неймовірними архітектурними деталями. Цим місцем захоплювались класики світової літератури – Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Анна Ахматова, Іван Бунін, Ілля Ільф та Євген Петров.
Читайте також: Топ-7 місць для відпочинку недалеко від Ірпеня
Місто Лева
Львів - один з найпопулярніших туристичний напрямків українців. Традиційно місто асоціюється з львівським шоколадом, ароматною кавою та площею Ринок, яка ніколи не пустує.
Приїхати до Львова в травні – чудова ідея, адже з настанням весни біля аутентичних ресторанчиків та кнайп міста з’являються літні тераси. Справжні гурмани оцінять гастрономічні візитівки Львова – львівську каву, львівське пиво, львівські пряники, львівські цукерки та марципани, шоколад та сирники. Словом, тут їжа та напої – це висока культура, справжній культ львів’ян.
Дістатись до Львова можна швидкісним потягом Київ-Перемишль. Дорога займе лише 5 годин. Довше буде автобусом - 8,5-9 год.
Майже всі відомі пам’ятки Львова знаходяться в центрі, що дозволяє туристу зручно пересуватись з одного місця в інше. Почати екскурсію містом варто з площі Ринок, обов’язково піднятись на самий верх Міської ратуші, помилуватись Домініканським собором неподалік, дійти до Львівського оперного театру; або ж просто загубитись і гуляти вуличками міста у пошуках прекрасного.
Львів – місто, що наповнене таємничими легендами та загадками. Кожна споруда тут має свою унікальну історію – театри, музей, історичні пам’ятники, фонтани, парки та навіть кав’ярні.
Вінниця
Приїхавши у Вінницю на вихідні, туристи мають змогу помилуватись красивою архітектурою міста, відвідати унікальні пам’ятки, а ввечері поспостерігати за справжнім шоу на воді. Хоч Вінниця і великий обласний центр, ритм життя тут спокійний та розміряний.
З Києва до Вінниці всього 2,5-3 години, а на огляд міста вистачить одного дня.
Аби дізнатись історію міста не обов’язково замовляти екскурсію, варто лише сісти в трамвай №4, що курсує від залізничного вокзалу. Тут можна дізнатись багато цікавих та маловідомих фактів про місто. Приємним бонусом стане безкоштовний Wi-Fi.
Турист, який відвідує Вінницю вперше, зобов’язаний прогулятись центральною вулицею – Соборною. Тут розташовані головні пам’ятки міста – Преображенський собор, білосніжний костел Діви Марії, готель Савой.
Ну і, звичайно, must visit – плаваючий фонтан. Він найбільший в Європі та єдиний в Україні. Збудований фонтан в руслі річки Південний Буг. Унікальна технологія будівництва дозволяє взимку занурювати конструкцію фонтану під лід. З березня по листопад тут проводять концерти під відкритим небом.
Редакція "04597" рекомендує вже сьогодні запланувати куди ви поїдете на великодньо-травневий вікенд! Вдалого вам відпочинку та незабутніх вражень!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП 5 причин відвідати трансформаційний спа-дівичник під Києвом
Новини компаній
15:00
3 жовтня
Шнурки для взуття: вибір, догляд та корисні поради
Новини компаній
14:30
2 жовтня
Велика модернізація: Ірпінь вступає в новий опалювальний сезон з передовими технологіями VIESSMANN
Партнерський матеріал
15:01
1 жовтня
Переваги кукурудзяного наповнювача для гризунів
Новини компаній
14:00
26 вересня
11:00
25 вересня
Адвокат в Києві: Професійна допомога у складних ситуаціях
Новини компаній
12:36
16 вересня
Спецтема
Оголошення
17:54, 3 жовтня
17:15, 25 вересня
12:09, Вчора
13:37, 30 вересня
45
live comments feed...