• Головна
  • Ольга Прилипко: школа 15 потребує капітального ремонту
10:52, 21 травня 2019 р.
Надійне джерело

Ольга Прилипко: школа 15 потребує капітального ремонту

Редакція "04597" продовжує слідкувати за розвитком подій щодо приміщення школи № 15 у Гостомелі. Як ми вже повідомляли, наразі на другому поверсі у будівлі по вул. Молодіжна, 9 розташована початкова школа. Споруда дуже стара, перебуває в аварійному стані та потребує капітального ремонту.

Донедавна двоповерхова будівля повністю була у приватній власності, другий поверх орендувало управління освіти у Ольги Прилипко, яка нещодавно подарувала його громаді і зараз він перебуває на балансі Гостомельського УЖКГ. А от перший поверх залишається приватною власністю. Споруда потребує капітального ремонту повністю, але вкладати бюджетні кошти у ремонт приватного майна - протизаконно. Єдине правильне рішення, на думку голови Нових облич Гостомеля Максима Плешка, викупити перший поверх і облаштувати там повноцінну школу після капітального ремонту.

Про аварійність об'єкту та нагальну необхідність капітального ремонту свідчить і технічне обстеження конструкцій і мереж, згідно якого:

  • система опалення не мінялася з 1954 року, опалення відсутнє, труби і радіатори частково зняті;
  • система водопостачання та каналізації в аварійному стані, приміщення постійно затоплюється, стіни мокрі і з грибком;
  • підлога на другому поверсі в аварійному стані, деформована і просідає;
  • на покрівлі скрізь щілини та дірки, є сліди протікань;
  • активна руйнація перекриття 1-го поверху, гнилі та провисаючі балки;
  • фасад зруйнований атмосферними опадами, перепадами температури, плитка не тримається і падає.

Навіть не фахівцю зрозуміло, що витрачати кошти на внутрішні ремонтні роботи - неефективно.  Тим не менше, деякі гостомельські депутати намагаються залучити з бюджету Ірпеня кошти на ремонт саме другого поверху будівлі. Інші вбачають в цьому неефективність і намір відмивання грошей. Адже, передусім, потрібно виконати капітальний ремонт аварійного дерев'яного перекриття між першим і другим поверхом. Але наразі це неможливо, оскільки перший поверх цієї споруди досі перебуває у приватній власності. 

Розуміє це і колишній власник приміщення школи 15 в Гостомелі Ольга Прилипко: "Косметичні ремонти приміщення школи будуть неефективною витратою коштів громади. Будівля потребує капітального ремонту: заміни дерев'яних перекриттів між поверхами та інженерних комунікацій, яким 65 років". Про це йдеться у її зверненнях до селищного голови Гостомеля та Ірпінської міської ради, які вона оприлюднила на своїй сторінці у Фейсбук.

На підтвердження позиції про аварійність Ольга Прилипко додає детальний експертний звіт щодо інженерного стану будівлі. Узагальнено можна сказати: будівля капітальна, стіни і фундаменти потужні. Але дерев'яні перекриття та інженерні комунікації гнилі й аварійні.

На сьогоднішній день, єдине на що варто тратити кошти, це заміна даху. Його у будь-якому випадку треба замінювати. Все інше - тільки в рамках капітального ремонту.

А це можливо зробити виключно у випадку викупу першого поверху у приватної компанії і переходу всієї будівлі у комунальну власність. Інакше витрачати бюджетні кошти на капітальний ремонт не можна.

Читайте також: Що чекає школу № 15 в Гостомелі?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Гостомель #новини #школа #Плешко #Прилипко #ремонт
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...