• Головна
 • Ірпінчани, які сплачують ПДФО, мають право на податкову знижку
18:44, 5 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Ірпінчани, які сплачують ПДФО, мають право на податкову знижку

Ірпінчани, які сплачують ПДФО, мають право на податкову знижку

Платники податку на доходи фізичних осіб мають право повернути податки, сплачені до бюджету. Держава бере із зарплати кожного офіційно працюючого 18% прибуткового податку саме їх Фіскальна служба може віддати назад. Це називається податкова знижка, таке право передбачено п.п. 166.1.1 п. 166.1. ст. 166 Податкового кодексу України.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Бланки податкових декларацій безоплатно надаються контролюючими органами платникам податку на їх запит, крім того їх можна самостійно роздрукувати, використавши офіційний сайт ДФС України.

Витрати, дозволені для включення до податкової знижки за 2018 рік

 • Частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом.
 • Пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям.
 • Сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання.
 • Страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення.
 • Суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій.
 • Суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.
 • Суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу.
 • Суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
 • Суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.
 • Внески до приватного пенсійного фонду (однак тут є ліміт, держава готова повертати прибутковий податок з внеску не більше 2240 грн, а якщо внески робляться на користь членів родини – податок повертається з суми не більше 1120 грн).

Відповідно до п.179.8 ст.179 ПКУ сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Читайте також: Бізнес Київської області отримав від держави 864 млн. грн. відшкодування ПДВ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новини #податкова знижка #ДФС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...