Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин

Мі­ніс­терс­тво куль­ту­ри при­пи­няє ку­пів­лю тва­рин для дер­жавних цир­ків, а до 2021 року пов­ністю за­бо­ро­ни­ть екс­плу­ата­цію диких тварин на аре­ні.

Транспортувати диких тварин в Україні офіційно заборонили ще 2017 року. Однак всупереч закону, приватні цирки досі з ними гастролюють. Циркові тварини мають бути звільнені й переведені до заповідників і розплідників, у крайньому разі — до зоопарків.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що Україна має найближчим часом стати державою, в якій не буде цирків із тваринами.

"Я вважаю, що Україна якомога швидше повинна стати державою, де буде відсутнє таке ганебне явище, як цирк із тваринами. І я радий, що в моїй команді є люди, які безумовно поділяють цю позицію", — заявив Бородянський.

Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин, фото-1

Катування, а не цирк

І досф в Ук­ра­їні пра­цює 7 цир­ків, які досі працюють за кошти дер­жбюд­же­ту: у Ки­єві, Льво­ві, Хар­ко­ві, Кри­во­му Ро­зі, Дніп­рі, За­по­ріж­жі та Оде­сі. Ще 5 за­ли­ши­ли­ся на оку­по­ва­них те­ри­то­рі­ях. Не забуваймо і по приватні шапіто, які їздять від міста до міста. А таких, десятки. Офі­цій­но­го ре­єс­тру тва­рин, які є наразі в цирку не­має, бо біль­шість зві­рів є при­ват­ною влас­ністю дре­си­ру­валь­ни­ків.

До слова, жо­ден ук­ра­їнсь­кий цирк не мо­же за­без­пе­чи­ти тва­ри­нам-ар­тистам гарні умо­ви ут­ри­ман­ня. Про приватні шапіто годі й говорити, вони у жахливому стані.

Чи є життя після цирку?

Так, але для менших шукатимуть місця в зоопарках та притулках, а от з великими тваринами виникає проблема. За кордоном диких тварин відправляють у спеціальні реабілітаційні центри. Зараз немає сучасного притулку для циркових тварин, тому ту треба допомога держави і ініцювання такого притулку має бути негайним.

Зоопарки усіх таких тварин не візьмуть, у природі вони вже не виживуть, тому потрібно виділяти фінансування, окрему територію, де за ними доглядатимуть. Втім, шукати домівку для тварин можна у реабілітаційних центрах за кордоном. З циим можуть допомогти міжнародні організації. 

Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин, фото-2

Замість тварин- голограми

Досвід інших країн, однак, свідчить, що цирк може бути цілком успішним і без тварин. Часткова або повна заборона на використання диких тварин у цирку запроваджена вже в 27 європейських країнах. У Німеччині такої заборони ще нема, але є цирк, який сам відмовився від використання диких тварин, замінивши їх голограмами.

Шоу може бути, але тільки без тварин.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

zt.20minut
сайт Ірпеня Ірпінь Київщина тварини цирк без тварин зоозахисники тварини дикі тварини шоу цирк новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі