• Головна
  • Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин
Фото
17:41, 28 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин

Фото

Мі­ніс­терс­тво куль­ту­ри при­пи­няє ку­пів­лю тва­рин для дер­жавних цир­ків, а до 2021 року пов­ністю за­бо­ро­ни­ть екс­плу­ата­цію диких тварин на аре­ні.

Транспортувати диких тварин в Україні офіційно заборонили ще 2017 року. Однак всупереч закону, приватні цирки досі з ними гастролюють. Циркові тварини мають бути звільнені й переведені до заповідників і розплідників, у крайньому разі — до зоопарків.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що Україна має найближчим часом стати державою, в якій не буде цирків із тваринами.

"Я вважаю, що Україна якомога швидше повинна стати державою, де буде відсутнє таке ганебне явище, як цирк із тваринами. І я радий, що в моїй команді є люди, які безумовно поділяють цю позицію", — заявив Бородянський.

Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин, фото-1

Катування, а не цирк

І досф в Ук­ра­їні пра­цює 7 цир­ків, які досі працюють за кошти дер­жбюд­же­ту: у Ки­єві, Льво­ві, Хар­ко­ві, Кри­во­му Ро­зі, Дніп­рі, За­по­ріж­жі та Оде­сі. Ще 5 за­ли­ши­ли­ся на оку­по­ва­них те­ри­то­рі­ях. Не забуваймо і по приватні шапіто, які їздять від міста до міста. А таких, десятки. Офі­цій­но­го ре­єс­тру тва­рин, які є наразі в цирку не­має, бо біль­шість зві­рів є при­ват­ною влас­ністю дре­си­ру­валь­ни­ків.

До слова, жо­ден ук­ра­їнсь­кий цирк не мо­же за­без­пе­чи­ти тва­ри­нам-ар­тистам гарні умо­ви ут­ри­ман­ня. Про приватні шапіто годі й говорити, вони у жахливому стані.

Чи є життя після цирку?

Так, але для менших шукатимуть місця в зоопарках та притулках, а от з великими тваринами виникає проблема. За кордоном диких тварин відправляють у спеціальні реабілітаційні центри. Зараз немає сучасного притулку для циркових тварин, тому ту треба допомога держави і ініцювання такого притулку має бути негайним.

Зоопарки усіх таких тварин не візьмуть, у природі вони вже не виживуть, тому потрібно виділяти фінансування, окрему територію, де за ними доглядатимуть. Втім, шукати домівку для тварин можна у реабілітаційних центрах за кордоном. З циим можуть допомогти міжнародні організації. 

Годі знущатися: в уряді ініціюють звільнення циркових тварин, фото-2

Замість тварин- голограми

Досвід інших країн, однак, свідчить, що цирк може бути цілком успішним і без тварин. Часткова або повна заборона на використання диких тварин у цирку запроваджена вже в 27 європейських країнах. У Німеччині такої заборони ще нема, але є цирк, який сам відмовився від використання диких тварин, замінивши їх голограмами.

Шоу може бути, але тільки без тварин.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Київщина #тварини #цирк без тварин #зоозахисники #тварини #дикі тварини #шоу #цирк #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...