Новини компаній
14:30, 3 грудня 2019 р.
Діагноз ЗПМР - причини виникнення, симптоми, лікування
Новини компаній
ЗПМР - порушення темпу психічного розвитку дитини. Існують норми навчання, освоєння навичок, соціалізації. Якщо є значне відхилення від цих стандартів, лікарі ставлять діагноз ЗПМР, докладніше на doctorbersenev.ua.
При ЗПМР страждає мова дитини, швидкість мислення, емоційна сфера, когнітивні навички, комунікація. Зазвичай патологію діагностують у віці 2-5 років. У цей період діти починають проявляти особливий інтерес до навколишнього світу, вступають в комунікацію з однолітками, повноцінно спілкуються з батьками, - визначити відхилення неважко. Чим раніше розпочато лікування, тим більш позитивним буде прогноз.
Причини виникнення ЗПМР:
гіпоксія плода (недостатня кількість кисню);
захворювання матері під час вагітності, інтоксикація, сильні удари;
стрімкі або занадто затяжні пологи, травмування дитини під час пологів;
генетичні захворювання, які позначаються на головному мозку;
важкі інфекційні захворювання дитини, що виникли в ранньому віці;
недоношеність;
ядерна жовтяниця новонароджених;
ДЦП;
гідроцефалія;
епілепсія;
ішемія головного мозку;
вроджені аномалії центральної нервової системи;
пухлина головного мозку.
Якщо говорити узагальнено, небезпеку становить фізичний вплив та хвороби, які порушують роботу головного мозку.
Але не завжди до виникнення ЗПМР призводять фізіологічні чинники. У деяких випадках темп розвитку дитини збивається через соціальні, емоційні причини. До таких належать постійні сварки батьків, психологічне насильство, відсутність любові і ласки в сім'ї. І навпаки: патологія може бути викликана надмірним контролем з боку дорослих, спробами прискорити навчання малюка, тиском на нього. До негативних наслідків може призвести і одинична психологічна травма.
Симптоми ЗПМР
Ознаки затримки розвитку проявляються з віком. Розглянемо життєві етапи дитини, під час яких можна відстежити симптоматику ЗПМР:
4 місяці - дитина ігнорує звернення до себе, не реагує на жести, сильні звуки;
9 місяців - дитячий лепет повністю відсутній;
1 рік - дитина аномально тиха, практично не видає звуків. Зазвичай діти в такому віці галасливі, вони часто щось просять, висловлюють звуком невдоволення або задоволення;
2 роки - дитина насилу піддається навчанню комунікативним навичкам. Знає 5-10 слів;
3 роки - дитина не розуміє мову батьків, навіть якщо це короткі речення. Каже занадто швидко або надмірно повільно, пропускає букви або цілі слова в пропозиціях.
У більш дорослому віці спостерігається загальмованість реакції, повільне мислення. У дітей з ЗПМР зустрічається підвищене слиновиділення. Такі дітки можуть вести себе агресивно, надто активно і емоційно.
У разі виявлення симптоматики вирушайте до дитячого невролога. Лікар проведе діагностику і (в разі необхідності) призначить лікування. Чим раніше це зроблено, тим краще.
Лікування ЗПМР
Для початку необхідно усунути першопричину захворювання. Якщо проблема в фізіологічної площині, проводиться лікування попереднього захворювання або ліквідація наслідків травми. Якщо причини соціальні, емоційні, проводяться бесіди з батьками, робляться спроби налагодити сімейний клімат.
Помітивши проблеми з промовою, багато батьків роблять помилку: відправляються відразу до логопеда. Логопедичне лікування - це чудово, але може статися так, що воно буде направлено лише на усунення симптомів, а не на ліквідацію причини. Рекомендуємо спершу відвідати дитячого невролога. Він розробить схему лікування, яка, ймовірно, і буде включати в себе логопедичні методи.
Щоб стимулювати розвиток дитини, призначається лікарська терапія, заняття з психологом, логопедичний масаж, мовна гімнастика, мікрострумова рефлексотерапія. Ефективними є метамерні методи лікування. Їх суть полягає у впливі на певні зони тіла - метамери. Пацієнтам вводяться препарати, що складаються з нервових клітин. Вони нормалізують роботу центральної нервової системи. Крім того, застосовується метамерний масаж.
У лікуванні ЗПМР немає шаблонів. Терапія повинна бути розроблена з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини і його захворювання. Вчасно зверніться до досвідченого дитячого невролога - і почніть шлях до одужання!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:01
Вчора
16:27
29 листопада
13:31
29 листопада
ТОП новини
Оголошення
09:21, 21 листопада
2
08:02, 27 листопада
21
18:26, 23 листопада
12
10:39, 30 листопада
45
21:32, 21 листопада
live comments feed...