• Головна
  • Як в Еміратах: уряд відкриватиме депозит на 50 000 гривень кожному новонародженому
Фото
11:53, 25 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Як в Еміратах: уряд відкриватиме депозит на 50 000 гривень кожному новонародженому

Фото

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонують відкривати депозит на ім’я кожного новонародженого українця.  Сума депозиту складатиме 50 тисяч гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

У документі пропонують реформувати поняття «допомога при народженні». Зараз державну допомогу отримують батьки — їм платять 41,2 тисячі гривень за народження дитини. Зараз її пропонують замінити депозитом на ім'я дитини.

Як в Еміратах: уряд відкриватиме депозит на 50 000 гривень кожному новонародженому, фото-1

Мета ініціативи – надання матеріальної, психологічної підтримки молодим сім’ям (в довгостроковій перспективі – також молодим громадянам, які вступають в доросле життя), формування впевненості у громадянах, що держава дбає про них та прагне надати підтримку на всіх етапах життя, а також підтримка та стимулювання народжуваності в Україні.

Що пропонують:

  • відкривати на ім’я новонароджених українців депозитні рахунки у тому банку, який оберуть батьки чи офіційні опікуни дитини;
  • на ці рахунки держава переказуватиме по 50 000 гривень;
  • кошти можна використати достроково – до 18 років, у разі, якщо дитина тяжко захворіла або якщо дитина втратила житло внаслідок стихійного лиха чи інших обставин, а також на отримання вищої освіти (якщо сума вкладу покриває не менше половини вартості всього навчання);
  • пропонують дозволити вкладати накопичені на депозиті кошти в інвестиційні та страхові фонди.

В уряді також зауважують, що у випадку смерті отримувача допомоги в період з моменту її призначення і до фактичного отримання, сума призначеної допомоги та половина нарахованих на неї за весь час процентів зараховуються до Державного бюджету України. Інша половина нарахованих на суму допомоги процентів за весь час виплачується батькам або іншим законним представникам дитини.

Цією реформою уряд хоче зменшити ризик нецільового використання фінансової допомоги при народженні дитини.

Як в Еміратах: уряд відкриватиме депозит на 50 000 гривень кожному новонародженому, фото-2

Зараз ставки на депозити у гривні знаходяться на рівні 12-16% і, якщо таку пропозицію ухвалять, то через 18 років 50 тисяч гривень на депозиті перетворяться на 350 тисяч.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Українцям можуть заборонити називати дітей «дивними» іменами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Київщина #уряд #50 тисяч гривень депозит #депозит #законопроект #Верхновна Рада #новонароджений #малюк #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...