• Головна
  • Карантин в Ірпені впевнено ігнорують
15:03, 20 березня 2020 р.
Надійне джерело

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують

Карантин в Ірпені? Ні, не чули.

З 13 березня по 3 квітня в Ірпені оголосили карантин через коронавірус. Попри те, що влада Ірпеня закликала людей залишатися вдома і без гострої потреби не виходити, ірпінчани впевнено ігнорують це прохання і тим сами наражають себе та інших на небезпеку.

"В Іспанії за добу померло більше 200 людей. А ви в парках смажите шашлики! Люди схаменіться! Зараз карантин, ми робимо усе можливе, щоб убезпечити місто, але ж і ви будьте відповідальними! Потім же самі будете кричати «у всьому винна влада», якщо допустимо епідемію і рахунок піде на тисячі, то в нас ні сил, ні засобів, ні лікарів на всіх не вистачить. Чи треба силою всіх додому заганяти?! Будьте розумними і відповідальними. Тільки так ми зупинемо розповсюдження вірусу та епідемію", - зазначив Андрій Літвинов.

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-1

В Україні МОЗ підтвердили 26 випадків COVID-19, 3 із них летальні. А скільки не підтверджено? Скільки вважають, що у них проста застуда чи грип і займаються самолікуванням? Скільки є переносниками коронавірусу, хоча самі не хворіють, а інших запросто можуть заразити? Скільки повернулося із інших країн, але вже встигли відвідати церкву, супермаркет, сусіда? Просто задумайтеся. 

Ви вчора гуляли з дитиною, а вона взялася за дверну ручку улюбленої кав'ярні, яка хоч і вже зачинена, але цієї ручки міг торкатися потенційний носій коронавірусу кілька годин тому. Ви вчора відпочивали на природі з сусідами, а їх мама днями повернулася з Італії і звичайно встигла відвідати своїх кровинок. Таких прикладів можна навести безліч, але одне треба розуміти: від безвідповідальності та безпечності кожного можуть постраждати інші.

За останні 5 днів до України повернулися більше 50 тис. наших громадян. Сьогодні прилетять ще 42 рейси, в яких будуть 8 тис. українців. І будуть надалі повертатися українці. Про це заявив Володимир Зеленський.

Зараз важливо аби всі українці, які приїхали відповідально поставилися до вірусу і самоізолювалися на інкубаційний період аби не створити небезпеки оточуючим. 

Карантин - це не канікули!

Карантин - це сидіти вдома, займатися корисними справами, зробити те, що постійно відкладали через брак часу, виходити тільки в продуктовий або в аптеку і тримати дистанцію в 1,5 м. Якщо громадяни не почнуть ставитися до цієї проблеми серйозніше, то кількість інфікованих, на жаль, зростатиме, і в цьому буде винна не влада, а ми самі. В цей період тільки самосвідомість допоможе перебороти вірус.

Весь світ на карантині

Дані щодо підтверджених випадків зараження й кількості загиблих по окремих країнах взяті тут.

Китай: жорстка ізоляція

80 967 підтверджений випадок, 3 248 померли, 71 151 одужали

Власне з Китаю все й почалося. Коли світ обговорював повне закриття міста Ухань, як щось дивне та вкрай недемократичне, навряд чи хтось міг уявити, що щось подібне може застосовуватися на Заході. Але як виявилося, тактика максимального обмеження контактів є найдієвішою для запобігання розповсюдженню коронарівусу. Саме до неї звертаються наразі Європа та Америка.

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-2

Отже, ізоляція за місцем проживання, коли навіть продукти харчування людина отримує безконтактно. Для «ходячих» – перевірки температури при виході з житлового комплексу та при поверненні додому. Але окрім жорсткого обмеження пересування громадян аж до тотальної ізоляції, насильного відправлення до лікарень та фанатичного очищення вулиць, приміщень, об’єктів за допомогою неймовірної кількості дезінфікуючих засобів.

ІТАЛІЯ: найбільш постраждала від вірусу в Європі

41 035 підтверджених випадків, 3 405 померли, 4 440 одужали

Найбільше страждають північні регіони країни, зокрема Ломбардія і Венето. На суворому карантині в країні перебувають понад 60 млн людей, тобто майже все населення. Громадянам дозволено виходити з домівок лише для нагальних потреб – купити продукти, господарчі товари та ліки. У випадку порушення – штраф у 206 євро або ув'язнення на три місяці. У країні призупинена комерційна активність, закриті навчальні заклади, адміністративні установи, заклади громадського харчування.

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-3

Іран: коронавірус чи санкції? Хто страшніший?

19 644 підтверджених випадок, 1 433 померло, 5 979 одужали

Іран також став однією з держав, де зафіксовано найбільшу кількість випадків зараження, у тому числі смертельних, серед високопосадовців: 12 померли, ще 13 заразилися та перебувають на карантині. Після поширення вірусу в провінції Кум, місто спробували закрити, але це викликало протестні настрої, тому обмеження були дещо послаблені. Іран звинувачували у приховуванні смертей та заниженні статистики смертності, влаштуванні масових поховань, натомість Тегеран звернувся до ООН із заявою про необхідність зняття санкцій США, оскільки ті заважають повномірній боротьбі з коронавірусом, зокрема через неможливість закупити необхідні препарати та засоби. 

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-4

У державі вживаються заходи для запобігання поширенню коронавірусу, основна мета яких – обмежити контакти населення. Всі школи, університети, громадські місця в країні закрито, обмежено поїздки громадським транспортом, введено процедуру його обов’язкової дезінфекції. Карантин введено на ринках. Дезінфекцію на вулицях міст здійснюють із пожежних машин. При цьому релігійні святині залишаються відкритими, хоча рівень відвідуваності – дуже низький, адже громадян закликали залишатися вдома, у деяких містах запроваджено комендантські години. На в’їзді та виїзді з міст встановлено пункти пропуску, на яких перевіряють стан здоров’я. 

Іспанія: стрімко зростає кількість інфікованих

19 980 підтверджених випадки, 1 002 померло, 1 588 одужало

З 14 березня в Іспанії діє режим підвищеної готовності через поширення коронавірусу, що передбачає обмеження пересування громадян країною, окрім випадків крайньої необхідності. Людям дозволено виходити на вулицю лише для того, щоб придбати продукти, ліки, предмети першої необхідності та доїхати на роботу чи в інших важливих справах. 

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-5

Крім того, поліція заборонила доступ на пляжі країни – як для місцевих, так і для туристів. Введено заборону на прогулянки в парках. Також прийнято рішення про відновлення контролю на кордонах та обмеження доступу в країну: в’їзд в Іспанію відтепер дозволяється лише підданим королівства, які прибувають у робочих цілях чи за інших форс-мажорних обставин.

ПІВДЕННА КОРЕЯ: раннє і масове діагностування

8 652 підтверджених випадки, 94 померло, 2 223 одужали

Ця країна, яка знаходиться зовсім неподалік головного осередка хвороби – східного Китаю – стала одним із прикладів, як раннє діагностування може скоротити смертність і видужання від вірусних захворювань. 

У Сеулі швидко прийняли рішення щодо масового використання тестів, ухвалених за рецептами ВООЗ. Тож у країні стало можливим перевіряти до 10 тис. людей на день, у тому числі в спеціальних наметах на великих парковках, де результат був відомий упродовж 10 хв. Це дало змогу чітко виявити осередки спалаху хвороби й приймати людей на лікування на ранніх стадіях захворювання.

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-6

Акцент у Південній Кореї зробили не стільки на карантині, скільки на ранньому діагностуванні. У результаті, смертність від COVID19 у Південній Кореї є однією з найменших – на рівні 0,9% порівняно з іншими країнами. Навіть у США з їхньою розвиненою медициною цей показник удвічі більший і перевищує 1,8%, в той час як у Італії він є одним із найвищих і сягає 7,7%.

НІМЕЧЧИНА: високі темпи поширення

16 626 підтверджених випадків, 44 померли, 115 одужали

Отже: в Німеччині призупинять роботу бари, клуби, музшколи, дискотеки, концерти, музеї, казино, спортивні заклади, ігрові кімнати та інші подібні заклади й навіть борделі (так-так, їх також згадала Меркель).

Дозволено працювати супермаркетам, продуктовим ринкам, аптекам, банкам, пошті, АЗС, магазинам із товарами для тварин, хімчисткам тощо. Більше того, з метою уникнення черг знімається заборона на роботу в неділю, окрім того, години роботи можуть бути збільшені.

Карантин в Ірпені впевнено ігнорують, фото-7

Ресторани та інші пункти громадського харчування працюватимуть з 6 ранку до 6 вечора. Володарі цих закладів повинні забезпечити відстань між відвідувачами та невелику їх кількість. Церкви всіх конфесій не мають проводити служби за участі великої кількості людей. Вводяться обмеження на відвідування лікарень, будинків престарілих тощо.

Забороняються всі поїздки туристичними автобусами, а також «будь-які відпустки всередині країни та за кордоном». Так само забороняються подорожі не у справах. Обмежується рух трансграничного пасажирського транспорту, але не вантажних перевезень: економіку треба підтримати всіма засобами.

У всіх країнах введені штрафи від 300 євро і поліція активно слідкує за дотриманням карантину в країнах. 

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Корисне з приємним: чим зайняти себе на період карантину

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новини #події #карантин #пандемія #коронавірус #недотримання #МОЗ #інші країни світу #карантин у світі #Зеленський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...