• Головна
  • Інформаційна гігієна в Ірпені, або як не стати жертвою маніпуляцій
Авторська стаття
15:33, 20 березня 2020 р.
Надійне джерело

Інформаційна гігієна в Ірпені, або як не стати жертвою маніпуляцій

Авторська стаття

- Куме, Ви такий грамотний, поясніть що таке постправда?

- Тепертак називається нашаінформаційна епоха.

- Не розумію.

- Ну, Ви анекдот про Ізюзнаєте,в якого дочка проститутка?

- Так, чув.

- Ну, оце тепер Ізя ходить і розказує, що у нього два сина, а дочки нема. Довідку про склад сім’ї показує.

- І що?

- А його уже ніхто не слухає. Це вже не цікаво.

Політика постправди – це політичні дії та мислення, коли об'єктивні факти є менш впливовими у формуванні громадської думки, ніж заклики до емоцій і особистих переконань.

Така політика спирається на почуття та судження, які насправді не мають під собою реальних підстав-фактів.З іншого боку, правда може і не приховуватися, але вона відсувається на задній план, а її заступають оцінки.

Соціальні мережі створюють ситуацію, в якій брехня, плітки і чутки розповсюджують з надзвичайною швидкістю. Брехню підхоплюють і поширюють прибічники в інтернеті, які довіряють один одному більше, ніж реальним ЗМІ чи офіційній інформації.

У цій ситуації лише брехун у виграші. Люди ж, які це сприймають стають стадом, що направляють на певні дії потрібні для брехуна.

Ірпінь є живою частиною цього глобального тренду

У нас в регіоні діє ряд ЗМІ, соціальних спільнот і людей, які постійно працюють у режимі постправди. Я не буду тут називати імен і соціальних груп, які продукують ненависть та фейкову інформацію, переслідуючи власні цілі. Але уважний читач сам помітить телеканали чи газети, у яких сконцентровано негатив, бруд й оціночні судження. Або соціальну групу, куди вкидається неперевірена інформація зі спотвореним контекстом, а потім цей сурогат активно розганяється мережею під соусом громадської активності. А з наближенням місцевих виборів вал фейків та інформаційного сурогату буде тільки наростати.

У будь-якому випадку кожен, хто продукує інформацію, в той чи інший спосіб намагається боротися за увагу та довіру аудиторії. Навіть автор цих рядків. Але мої мотиви прозорі.

Прочитавши це, ви тепер точно знаєте, що таке пост-правда. І точно будете пам’ятати, що найкращий спосіб захиститися від маніпуляції, а значить залишити свій розум здоровим – це не приймати чужі готові емоційні судження замішані на злобі, заздрості та ненависті.

Власну думку варто складати тільки оперуючи різними джерелами інформації.

Ставтеся уважно до потоку інформації що йде на вас щодня. Фільтруйте його. Думайте власним розумом, адже це запорука здоров’я людини, а відтак і особистого щастя.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Карплюк пообіцяв відремонтувати інфекційку так швидко, як у Китаї

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #фейуи #постправда #інформація #коронавірус #Плешко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...