• Головна
  • Як змінити місце голосування на виборах ?
12:46, 28 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Як змінити місце голосування на виборах ?

До 10 вересня в Україні можна змінити свою виборчу адресу. Тоді можна проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня за місцем свого фактичного проживання, а не за місце прописки. Це можна зробити онлайн або ж особисто.

Важливо знати: після зміни законодавства ця процедура стала довготривалою – її не доведеться повторювати перед кожними виборами.

Чому це важливо?

З 1 липня з ухваленням нового Виборчого кодексу України у громадян з’явилася можливість змінити виборчу адресу й обирати місцеву владу за місцем свого фактичного проживання.

Це важливо передусім для людей, які проживають не за місцем прописки: студенти, трудові мігранти, вимушені переселенці та люди, які з різних причин не мають місця реєстрації.

Загалом раніше люди, які роками жили в Ірпені, але були прописані, наприклад, у Чернівцях, не могли обирати місцеву владу та голосуванням впливати на якість місцевих послуг: лікарні, школи, інфраструктуру. 

Що треба знати?

Для електронної подачі заяви треба мати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Якщо людина ФОП, то найчастіше такий підпис у неї є для подання податкової звітності. В іншому разі необхідно згенерувати собі ЕЦП в онлайн-банкінгу.

Для офлайн-подачі заяви необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання. Із собою необхідно мати лише паспорт, паперову заяву можна заповнити на місці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Буча #вибори #місцеві
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...