• Головна
  • Як змінити місце голосування на виборах ?
12:46, 28 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Як змінити місце голосування на виборах ?

До 10 вересня в Україні можна змінити свою виборчу адресу. Тоді можна проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня за місцем свого фактичного проживання, а не за місце прописки. Це можна зробити онлайн або ж особисто.

Важливо знати: після зміни законодавства ця процедура стала довготривалою – її не доведеться повторювати перед кожними виборами.

Чому це важливо?

З 1 липня з ухваленням нового Виборчого кодексу України у громадян з’явилася можливість змінити виборчу адресу й обирати місцеву владу за місцем свого фактичного проживання.

Це важливо передусім для людей, які проживають не за місцем прописки: студенти, трудові мігранти, вимушені переселенці та люди, які з різних причин не мають місця реєстрації.

Загалом раніше люди, які роками жили в Ірпені, але були прописані, наприклад, у Чернівцях, не могли обирати місцеву владу та голосуванням впливати на якість місцевих послуг: лікарні, школи, інфраструктуру. 

Що треба знати?

Для електронної подачі заяви треба мати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Якщо людина ФОП, то найчастіше такий підпис у неї є для подання податкової звітності. В іншому разі необхідно згенерувати собі ЕЦП в онлайн-банкінгу.

Для офлайн-подачі заяви необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання. Із собою необхідно мати лише паспорт, паперову заяву можна заповнити на місці.

#Ірпінь #Буча #вибори #місцеві
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...