«Конкуренція ідей і стратегій як визначальний фактор політичної боротьби на місцевих виборах 2020 в Україні»

Сьогодні наша країна опинилася на новому етапі свого соціально-економічного і політичного розвитку. Ми показали себе сильним та незалежним народом. Але тепер, треба знову визначитись, як нам рухатися далі в контексті проведення вже цієї осені місцевих виборів. Для цього необхідно кожному місту, селу чи селищу визначити стратегію свого подальшого розвитку. Адже, саме конкуренція ідей і стратегій - це важливий елемент розбудови сучасної громади.

Необхідно розуміти, що будувати нове майбутнє без чіткого плану – неможливо. Адже тоді, ми просто будемо йти наосліп. Щоб забезпечити економічний прорив для місцевих громад, треба об’єднати зусилля експертів, місцевої влади та самих жителів. Саме таким чином можливо виокремити кращу стратегію, яка буде забезпечувати усі економічні потреби людей. Насправді неможливо розробити лише одну стратегію і вважати, що вона є повністю вірною. Ще давньогрецький філософ Сократ говорив: «У суперечці народжується істина». Таким чином, конкуренція в цілому сприяє кращому використанню потенціалу суспільства.

Це стосується і політичного аспекту нашого життя. Усі партійні лідери на місцях розробляють стратегії і конкурують за своїх виборців в такому форматі. І це вже є позитивним знаком для розвитку нашого суспільства. Адже, краще конкурувати за допомогою ідей, які в подальшому приведуть країну до добробуту, ніж за допомогою «гречки».

Сучасні умови розвитку господарювання вимагають абсолютно нових підходів. Переконана, що одним із пріоритетних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування має стати стратегічне планування. В його основі закладені плани стратегічного розвитку, які будуть розробляти більшість об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ). Як вже було сказано вище, для успішної розробки і впровадження будь-якої стратегії, необхідна плідна співпраця жителів громади, місцевої влади та експертів міжнародного рівня.

Такий підхід вперше в Україні використала президентська партія «Слуга Народу». Ще на початку квітня цього року вони анонсували початок розробки таких стратегій - народних планів стратегічного розвитку ОТГ. Потім цю ініціативу підхопили й інші лідери на всіх рівнях влади.

Зараз нам потрібно зрозуміти, що відсидітися десь подалі – не вийде. Треба брати своє життя в свої руки. І не обов’язково для цього іти в депутати від партії «Слуга народу» чи будь-якої іншої партії. Закон дозволяє контролювати владу й іншими методами. Однак, для цього треба активізуватись та об’єднатись. Адже, коли ми об’єднуємося, то здатні вирішити будь-яку проблему. Я дуже хочу, щоб кожен українець віднайшов у собі силу та ентузіазм для розбудови своїх міст і громад.

Саме тому, я вважаю що планування стратегічного розвитку має стати тією основою, яка дасть можливість правильно оцінити діяльність всіх суб’єктів політичного процесу та визначити перспективу їх діяльності.

Сьогодні весь світ перебудовується і дуже швидко. Тому зараз нам важливо не відставати. Зокрема, Бучанський район має все необхідне для того, щоб відродитися сильним, амбіційним перспективним районом. Адже ми маємо головний ресурс – вільних, освічених, творчих людей, які переповнені енергією і прагненням змінити своє майбутнє. Більше того, вони готові для цього плідно працювати. Якщо розробити вірну стратегію, то саме наш район може стати головним центром розвитку усієї Київщини.

Наша нація ще у 2014 році обрала європейський вектор розвитку країни. Тому зараз ми повинні продовжувати цей курс. А наш район має, перш за все, об’єднати розвиток освіти та медицини, бізнесу та соціально-культурної сфери. Саме такий регіональний підхід забезпечить країні достойне місце на світовій арені.

Чому саме на світовій? Зараз поясню. Справа в тому, що провідні економічно розвинені країни досягли свого розквіту завдяки створенню привабливого бізнес клімату та активному залученню інвестиції. А для того, щоб стати привабливими для інвесторів, ми повинні об’єднати усі наші зусилля та показати свою спроможність розвиватися як в економічному, так і соціальному напрямах. Саме гарно виписана стратегія розвитку громади дає чіткі і зрозумілі правила гри для бізнес сектору і позитивний сигнал для інвесторів, як вітчизняних, так і зарубіжних. А це є дуже важливим для країни на даному етапі, особливо з огляду на економічний спад і кризу.

Для того, щоб зрозуміти доцільність стратегічного планування, давайте подивимось на досвід інших країн. Для прикладу, Японія, завдяки стратегіям короткострокового та довгострокового планування економічного розвитку змогла не тільки стрімко підняти свою економіку, але і закріпити цей рівень та розвиватися далі. Саме завдяки такому підходу вона входить до «Великої сімки» найрозвинутіших країн.

Не менш цікавою є методологія стратегічного планування США. Так, ще у 1993 році Парламент Сполучених Штатів видав закон, яким зобов’язав уряд працювати на результат. Це змусило усі міністерства розробити власні стратегічні плани. Завдяки такому підходу вдалось змінити не тільки роботу, але і стиль мислення топ-менеджерів та державних службовців усіх ланок. Але на цьому держава не заспокоїлась, і наступним кроком було введено стратегічне планування на рівні штатів. Це дозволило визначити пріоритети розвитку кожного штату та виробити їх стратегію майбутнього.

Також, щоб далеко не ходити, звернемо увагу на сусідню Польщу. На сьогоднішній день, вона працює за стратегією Європейського Союзу для регіону Балтійського моря. Основними пріоритетами цієї стратегії є: розвиток добробуту в регіоні, захист довкілля, доступність та привабливість для туризму, безпека та охорона правопорядку. Окрім того, не залишаються осторонь і галузеві програми у різних сферах економічного життя країни та її участь у транскордонних програмах для покращення міжнародної співпраці.

Необхідно звернути увагу, що всі ці стратегії розробляються як на державному, так і на місцевих рівнях. Безперечно в Україні, кожна територіальна громада, відповідно до частини 1 статті 10 Розділу ІІІ Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», може отримати фінансову підтримку від держави у вигляді субвенцій. Таким чином, необхідність в стратегії розвитку, нібито, відпадає. Однак, для стимулювання власних можливостей ОТГ цього недостатньо. Потрібно не лише використовувати наявні кошти, але і збільшувати їх надходження в місцеві бюджети. Саме тому територіальні громади, спільно з фахівцями, розробляють економічні стратегії свого розвитку.

Так, на законодавчому рівні стратегія не є таким обов’язковим документом, як, наприклад, план соціально-економічного розвитку. Однак, для того щоб залучити інвесторів або грантові кошти, сформована стратегія надає перевагу. В такому випадку інвестори розуміють, що наміри територіальної громади серйозні і це формує у них позитивне враження.

Як зазначав відомий усім політик і державний діяч Джон Ф. Кеннеді: «Зміни – закон життя. І ті, хто дивиться тільки в минуле чи лише на сьогодення, безперечно пропустять майбутнє». На жаль, багато ОТГ ще не виробили свого стратегічного бачення. Це означає, що їх мешканці не мають розуміння того, якою має бути їхня громада через, наприклад, 15 років. Саме тому, розробка стратегії економічного розвитку є необхідною для розбудови успішної громади сьогодні, щоб уже завтра наші діти жили в успішній країні. Тож, я закликаю усіх місцевих мешканці не бути байдужими до свого майбутнього. Не ігнорувати народні плани розвитку своїх громад, долучатися до їх розробки, адже лише вам вирішувати долю свого міста чи селища!

Олена Джадалла,

Членкиня делегації «Українські жінки в ООН», засновниця та лідер ГО «Жіночий Альянс Розвитку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Фото
В Ірпені новій частині набережної, на парковці, почали встановлювати бокси громадських туалетів. Але вони до мереж ще не підключені. На фото видно, що біля туалету є невеликий котлован, який засипано щебнем. Як нам пояснили в КП "Благоустрій Ірпеня", проблема туалету на набережній полягає в тому, що тут немає каналізаційних комунікацій. Тобто, комунальники не знають куди подіти стоки. Варіант зливати стоки в річку - виключається.  Також розглядають варіант...
Фото
З настанням холодних ночей, річка Ірпінь почала очищатися природнім шляхом. Води стало трохи більше, рослинність почала зникати і ряска перестала рости. Як відомо, річка Ірпінь обростає ряскою саме в літній період. Коли температура опускається, то плесо річки є практично чистим. Як ми раніше повідомляли, заростання річки Ірпінь пов'язно з кліматичними змінами та господарською діяльністю людей вверх по течії річки, які набудувати безліч ставкіВ, де розводят...
Анонс
У суботу, 26 вересня, в Бучі стартує велопробіг.  Розпочнеться захід о 10:00 і всіх учасників чекатимуть біля входу у Бучанський парк.  Мета заходу- перепис велосипедистів Бучі. "Буча нарешті має ставати повноцінним веломістом! Ми маємо показати, що нас багато і ми готові розвантажити Бучу від авто, але для цього потребуємо відповідної велоінфраструктури. Самокати, найн-боти, електросамокати та ін також вітаються, бо це все еко-транспорт",- зауважує органі...
Анонс
24 вересня в Ірпінській міській поліклініці відбудеться платний День донора крові. Запрошуються всі бажаючі віком від 18 до 55 років.  Донори повинні мати при собі паспорти (з реєстрацією в Київській області) та ідентифікаційні коди. Перед здачею крові учасники акції отримають безкоштовний сніданок. Також по вимозі нададуть довідки про звільнення від роботи чи навчання на два дні. Забір крові буде проходити в приміщенні невідкладної допомоги, за адресою Са...
Фото
У ніч з 21 на 22 вересня загорівся притулок тварин по вулиці Деміївській, що у Голосіївському районі Києва. Жодна тварина не постраждала. Про це повідомили на сайті ГУ ДСНС України у м. Києві. На місце пожежі прибули рятувальники, які встановили, що приміщення загорілося в не експлуатуючих дерев’яних вольєрах на території притулку. Вогонь розповсюдився на сміття. За годину вогонь вдалося затушити. У результаті пожежі згоріло 15 кв. м дерев’яних конструкцій...
Фото
На вулиці Лісовій є чимала територія, на якій залишилися дерева. Все навколо давно забудовано. Колись ця територія була засмічена та огороджена будівельним парканом. Поступово ми, місцеві мешканці, її прибирали, вигрібали, ліквідовували старий завалений паркан. Це вже сьогодні я можу сказати, що вантажівки для вивозу сміття на полігон, пакети, рукавички – все це нам тоді забезпечував Володимир Карплюк. Таким чином, тут утворився стихійний сквер. Але, на ж...
Фото
Сьогодній той самий день, коли приходить справжня осінь. Літо остаточно закінчилось, а ніч стане довшою за день. Цього року день осіннього рівнодення випав на 22 вересня. Настане осіннє рівнодення о 16 годині 31 хвилині за київським часом. У день осіннього рівнодення, сонце вранці піднімається строго на сході, а ввечері сідає строго на заході. З цього дня починається бабине літо, яке триватиме аж до 14 жовтня.  Традиції осіннього рівнодення: У народі завед...
Фото
У Ворзелі вчора, 21 вересня, серед білого дня знайшли труп чоловіка. Про це повідомила пресслужба поліції Київської області. До поліції подзвонив звичайний перехожий, який натрапив на тіло чоловіка. На місце події виїхала слідчо-оперативна група Ірпінського відділу поліції, кінологи, співробітники криміналістичної лабораторії. Особу загиблого швидко встановили — це 40-річний громадянин, який раніше був судимий за крадіжку автівки. Тіло потерпілого направле...
Політика
Чому я пішов у депутати? Для мене Україна починається з вулиці, на якій я живу… З майданчика, зупинки і парку поруч… З двору, району і міста в цілому. З дитинства я намагався змінити світ навколо − організовував суботники, писав звернення, мітингував, вимагав. Та одного разу на площі під час Майдану зрозумів, досить писати петиції, просити чи вимагати щось у влади. Треба йти у владу, отримувати повноваження і змінювати світ навколо. Якщо у владі більшість...