• Головна
  • Проблема і перспектива лісу на Лісовій
Фото
11:36, 22 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Проблема і перспектива лісу на Лісовій

Фото

На вулиці Лісовій є чимала територія, на якій залишилися дерева. Все навколо давно забудовано. Колись ця територія була засмічена та огороджена будівельним парканом. Поступово ми, місцеві мешканці, її прибирали, вигрібали, ліквідовували старий завалений паркан. Це вже сьогодні я можу сказати, що вантажівки для вивозу сміття на полігон, пакети, рукавички – все це нам тоді забезпечував Володимир Карплюк.

Таким чином, тут утворився стихійний сквер. Але, на жаль, земля під тим сквером, як і вся територія довкола, на якій стоять будинки, була роздана у приватну власність ще 10 років тому. Просто власник цього шматка був чоловіком похилого віку і не встиг її забудувати, як це зробили сусіди.

Суботник 2020 р.

Отже, проблема скверу на Лісовій у тому, що вся земля під ним є у приватній власності. За великим рахунком, місто не має права там прибирати чи зрізати аварійні дерева. Теперішній власник цієї території купив її з дозвільними документами на будівництво. І хотів уже в цьому році почати будувати.

У ході не простих переговорів за участю представників усіх прилеглих будинків із власником землі вдалося переконати забудовника будувати лише на частині території, а іншу передати у власність міста з тим, щоб організувати там регулярний сквер по якості і чистоті як парк «Центральний».

У цьому році забудовник передав, а місто прийняло у власність перші дві ділянки по 10 соток під майбутній сквер.

За моїм наполяганням як депутата, міська рада уже змінює цільове призначення цих 20 соток з "будівництва" на "парк". Поки забудовник не передасть у власність міста ще три аналогічні ділянки, доти він не почне будувати будинок на своїй території.

Загалом, згідно з попередньою домовленістю, у власність міста має перейти 50 соток території, де ростуть здорові сосни.

І на цій землі буде створено красивий сквер з газоном, поливом та відповідним доглядом. Крім того, забудовник обіцяє, що побудує на ще одній прилеглій ділянці міні-футбольне поле загального користування.

Проблема і перспектива лісу на Лісовій, фото-5

Я, Максим Плешко, особисто супроводжував процес, щоб цю ділянку зарезервували виключно під стадіон. Я вважаю, якщо на половині території буде створено міський сквер – це буде великою перемогою для громадських інтересів. Єдина загроза тут – це популізм. Дехто з людей каже, що «хай би він усю землю віддав місту, бо не дамо йому будувати».

Суботник 2017 р.

Ще є версії про якесь зауваження чи рішення суду щодо незаконності виділення цих ділянок. Але такого рішення я не бачив. Якщо хтось його має, передайте мені і це стане серйозним аргументом у захисті території від забудови. Насправді, вся земля цього району була роздана під будівництво ще часів правління мера Бондаря та депутатів від партії "Батьківщина". Багато з них в результаті стали забудовниками.

Теперішній же власник мабуть уже четвертий або п'ятий правонабувач. І наразі повністю законний. Така правова реальність ситуації. І з цього треба виходити. Насправді власник просто сьогодні може обнести цю територію парканом і зробити з нею все, що не заборонено законом. І не ставить він паркан тільки тому, що я, як депутат, і активна громада тримають із ним домовленість.

Суботник 2020 р.

Переконаний, що створення парку-скверу на половині зеленої території – це стратегічне завдання наступного періоду. І це міра здорового компромісу між власником землі і громадою.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Максим Плешко: звітую за 5 років роботи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Київщина #Лісова #сквер #парк Ірпінь #новини Ірпеня #ліс на Лісовій
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...