• Головна
  • «Пакунок малюка» - планують повернути
Ірпінчанам на замітку
12:40, 24 вересня 2020 р.
Надійне джерело

«Пакунок малюка» - планують повернути

Ірпінчанам на замітку
«Пакунок малюка» - планують повернути

17 вересня 2020 р. Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 3006а "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту № 3006а, орієнтовна вартість такого «пакету» складає 5000 грн. При народжуваності 350000 немовлят загальна вартість «пакету малюка» складає 1 млрд 750 млн грн на рік.

Даним законопроектом передбачено вдосконалення правової та організаційної складової надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

"Метою законопроєкту є забезпечення правового припису щодо надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". З цією метою пропонується внести зміни до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Автори в пояснювальній записці зауважують, що нині держава здійснює публічні закупівлі без законодавчого закріплення зазначеної допомоги. Законопроєкт №3006а передбачає вдосконалення правової та організаційної складової надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

Нагадаємо, з 2018 року при народженні дитини кожна родина отримувала від держави спеціальний дитячий набір "бейбі-бокс"Проте у липні "пакунок малюка" скасували, а замість нього запровадили цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень.

Передбачалося, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у "ПриватБанку" із спеціальними режимом використання. Перехід на монетизовану форму програми "пакунку малюка" був пов'язаний з проблемами у тендерних закупівлях.

Проте Дитячий фонд ООН закликав Уряд зберегти "пакунки малюка" і не заміняти їх грошовими виплатами.

Даним законопроєктом пропонується внести зміни до Розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», а саме доповнити його пунктом 12 такого змісту:

«Тимчасово з 1 жовтня 2020 року до 31 грудня 2020 року закупівля одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» організовується та здійснюється через Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів в рамках пілотного проекту та згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проектних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів, з подальшою доставкою до пологових будинків та відділів соціального забезпечення населення.

З 1 січня 2021 року забезпечення одноразовою допомогою «пакунок малюка», процедура її замовлення, закупівлі та транспортування до закладів охорони здоров'я (пологових будинків або пологових відділень, перинатальних центрів, неонатальних центрів тощо) здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі.».

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: В управлінні соцзахисту підтверджений випадок covid-19

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новини #пакунок малюка #допомога #соцзахист
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...