• Головна
  • Роботодавець повинен забезпечити працівника робочим одягом та взуттям від «АНВІ ГРУП»
Новини компаній
15:25, 11 листопада 2020 р.

Роботодавець повинен забезпечити працівника робочим одягом та взуттям від «АНВІ ГРУП»

Новини компаній

Робочий одяг та взуття компанії АНВІ ГРУП, що надаються роботодавцем, відповідають вимогам вітчизняних стандартів. Коли в робочому середовищі є фактори, небезпечні чи шкідливі для здоров’я, роботодавець зобов’язаний купити робочий одяг, ще й забезпечити працівників засобами індивідуального захисту. Окрім надання цих засобів, роботодавець повинен інформувати працівника про те, як ними користуватися.

Роботодавець зобов'язаний безкоштовно надати працівникам робочий одяг, взуття та інші засобами індивідуального захисту. Однак вони є власністю роботодавця, і працівник несе повну відповідальність за пошкодження цього майна. Важливо! Роботодавець визначає правила, пов’язані з оснащенням працівників робочим одягом в Києві, а також засобами індивідуального захисту та особистої гігієни.

Власний одяг працівника

Положення трудового законодавства дозволяють працівникові користуватися власним одягом або взуттям. Однак є кілька умов, яких необхідно дотримуватися. По-перше, перелік посад, де це дозволено, повинен встановлювати роботодавець. По-друге, необхідно отримати згоду працівника на вищезазначене. Останньою вимогою є відповідність одягу та взуття працівників, вимогам робочого одягу в Україні та охорони праці.

Однак слід пам’ятати, що можливість використання власного робочого одягу працівника виключається у випадку двох груп робочих місць - тих, де робота пов’язана з безпосередньою роботою машин та інших технічних пристроїв, а також робіт, що спричиняють сильні забруднення робочого одягу та взуття хімічними речовинами, чи радіоактивними або біологічно інфекційними матеріалами.

Використання власного робочого одягу та взуття створює для роботодавця обов'язок сплачувати еквівалент. Такий еквівалент повинен бути сплачений у сумі з урахуванням поточних цін магазину робочого одягу в Києві. Слід додати, що нормативні акти не дозволяють працівникам використовувати власні засоби індивідуального захисту.

Після встановлення переліку посад, для яких вимагається використання одягу, взуття та засобів індивідуального захисту, роботодавець зобов’язаний визначити їх типи, а також передбачувані періоди їх використання.

Надаючи працівникам засоби індивідуального захисту, робочий одяг та взуття, роботодавець повинен перевірити, чи мають вони захисні та функціональні властивості. Ця перевірка стосується власного одягу та взуття працівників, які використовуються за їх згодою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...