В Ірпені створили коаліцію «До першої сесії»

У понеділок, 16 листопада, представники партій ЄС, «Батьківщина», «Голос» і «Свобода» підписали меморандум та оголосили про створення коаліції в Ірпінській міській раді. Чи стане така коаліція життєздатною, чи зможе працювати і приймати управлінські рішення та досягати їхнього виконання стане відомо вже найближчим часом. А станом на сьогодні ми можемо зробити кілька узагальнень та прогнозів.

Отже, хто з ким об’єднався?

Насамперед, можна говорити про спробу об’єднання партій «Солідарність» з партією «Батьківщина». Вони мають більші фракції, провели 7 та 6 депутатів відповідно. «Голос» і «Свобода» тут менші партнери по коаліції. Мають 4 та 3 депутати. Раніше ми вже публікували поіменний список депутатів новообраної ради.

Формальне лідерство «Солідарності» в Ірпені втілює Ярослав Куц. Він також претендував на крісло мера від ЄС, але програв. Він же і підписував меморандум від імені ЄС. Неформальне лідерство належить Дмитру Христюку, колишньому першому заступнику Ірпінського міського голови Володимира Карплюка.

Лідерство формальне і неформальне у «Батьківщині» має Олександр Пікулик. Він є одним із найбільших забудовників Ірпеня (ЖК «Центральний»), а також головним спонсором «Батьківщини» в Ірпені. Пікулик йшов першим номером у списку партії і є підписантом меморандуму.

Отже, якщо говорити про два найбільших суб’єкти підписання меморандуму, то з одного боку - це Ярослав Куц та Дмитро Христюк, а з іншого - Олександр Пікулик. Питання навіщо партії «Голос» і «Свобода» бути в коаліції з учорашніми соратниками Володимира Карплюка, один із яких великий забудовник, поки залишається відкритим.

В Ірпені створили коаліцію «До першої сесії», фото-1

Фото зі сторінки партії  "Батьківщина"

За інформацією редакції "04597", чимало членів фракції ЄС незадоволені таким рішенням свого керівництва. Оскільки розуміють, що йдеться тут не про розвиток, досягнення чи здобутки, а бажання Христюка відігратися на Карплюку, який свого часу зробив ставку на Маркушина, а не на нього.

Будь-яка коаліція без «Нових облич» є дуже слабкою і розсиплеться при першому подиху вітру. "Нові обличчя" зараз мають 14 депутатів у раді та міського голову. Для більшості їм достатньо прийняти до себе всього 4 депутати. В коаліції станом на 16 листопада є всього 4 учасники. Це ж усім треба домовитись, а інтереси і мотиви у всіх різні. Всередині цих фракцій є ті, хто хоче відігратися на Карплюку, але є й інші, які хочуть нормальної роботи на результат.

Ті, хто обрався на 5 років розуміють, якщо ти у більшості, то ти впливаєш на ситуацію і можеш вирішувати питання на окрузі. Якщо ти у вічній опозиції – нічого конструктивного зробити не зможеш. Окремі члени ЄС нам заявили про те, що якби їхня фракція домовилася з НО, то вони б отримали посаду секретаря міської ради і стабільну більшість. Натомість, їх штовхають на слизьку і непрогнозовану дорогу.

Наші джерела повідомляють про розкол у фракції «Батьківщина»

Деякі депутати там дуже незадоволені манерою спілкування їхнього керівника Олександра Пікулика. «Він дозволяє собі хамство. Так ніби ми його підлеглі десь на будівництві», - пояснив нам один із депутатів від «Батьківщини».

Підписанти меморандуму зазначили, що одним із перших завдань новоствореної коаліції є відміна оновленого генерального плану. Ситуація виглядає досить дивною.

Можна чітко спрогнозувати, що навіть, якщо коаліція буде діяти, то «Батьківщина» не буде голосувати за скасування оновлення Генплану.

Адже, 80% цих оновлень були зроблені в інтересах саме Олександра Пікулика. Щоб не розповідав Пікулик Михайлині Скорик та «Свободі», які критикували цей генплан, саме він був одним із тих, хто забезпечував його прийняття. І він ніколи не наступить на горло самому собі та своїм новобудовам.

Тож, або «великі» учасники коаліції дурять менших учасників і заодно весь політичний бомонд Ірпеня, або «малі» учасники роблять вигляд, що нічого не помічають і не розуміють.

Зрештою, зовсім скоро ситуація з коаліцією в Ірпені проясниться. Адже, як відомо, першу сесію скликають найближчого четверга.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

сайт Ірпеня Ірпінь Ірпінська міська рада Пікулик Карплюк Христюк Батьківщина сесія ІМР коаліція новини Ірпеня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі