• Головна
  • В Ірпені створили коаліцію «До першої сесії»
Фото
20:24, 16 листопада 2020 р.
Надійне джерело

В Ірпені створили коаліцію «До першої сесії»

Фото

У понеділок, 16 листопада, представники партій ЄС, «Батьківщина», «Голос» і «Свобода» підписали меморандум та оголосили про створення коаліції в Ірпінській міській раді. Чи стане така коаліція життєздатною, чи зможе працювати і приймати управлінські рішення та досягати їхнього виконання стане відомо вже найближчим часом. А станом на сьогодні ми можемо зробити кілька узагальнень та прогнозів.

Отже, хто з ким об’єднався?

Насамперед, можна говорити про спробу об’єднання партій «Солідарність» з партією «Батьківщина». Вони мають більші фракції, провели 7 та 6 депутатів відповідно. «Голос» і «Свобода» тут менші партнери по коаліції. Мають 4 та 3 депутати. Раніше ми вже публікували поіменний список депутатів новообраної ради.

Формальне лідерство «Солідарності» в Ірпені втілює Ярослав Куц. Він також претендував на крісло мера від ЄС, але програв. Він же і підписував меморандум від імені ЄС. Неформальне лідерство належить Дмитру Христюку, колишньому першому заступнику Ірпінського міського голови Володимира Карплюка.

Лідерство формальне і неформальне у «Батьківщині» має Олександр Пікулик. Він є одним із найбільших забудовників Ірпеня (ЖК «Центральний»), а також головним спонсором «Батьківщини» в Ірпені. Пікулик йшов першим номером у списку партії і є підписантом меморандуму.

Отже, якщо говорити про два найбільших суб’єкти підписання меморандуму, то з одного боку - це Ярослав Куц та Дмитро Христюк, а з іншого - Олександр Пікулик. Питання навіщо партії «Голос» і «Свобода» бути в коаліції з учорашніми соратниками Володимира Карплюка, один із яких великий забудовник, поки залишається відкритим.

В Ірпені створили коаліцію «До першої сесії», фото-1

Фото зі сторінки партії  "Батьківщина"

За інформацією редакції "04597", чимало членів фракції ЄС незадоволені таким рішенням свого керівництва. Оскільки розуміють, що йдеться тут не про розвиток, досягнення чи здобутки, а бажання Христюка відігратися на Карплюку, який свого часу зробив ставку на Маркушина, а не на нього.

Будь-яка коаліція без «Нових облич» є дуже слабкою і розсиплеться при першому подиху вітру. "Нові обличчя" зараз мають 14 депутатів у раді та міського голову. Для більшості їм достатньо прийняти до себе всього 4 депутати. В коаліції станом на 16 листопада є всього 4 учасники. Це ж усім треба домовитись, а інтереси і мотиви у всіх різні. Всередині цих фракцій є ті, хто хоче відігратися на Карплюку, але є й інші, які хочуть нормальної роботи на результат.

Ті, хто обрався на 5 років розуміють, якщо ти у більшості, то ти впливаєш на ситуацію і можеш вирішувати питання на окрузі. Якщо ти у вічній опозиції – нічого конструктивного зробити не зможеш. Окремі члени ЄС нам заявили про те, що якби їхня фракція домовилася з НО, то вони б отримали посаду секретаря міської ради і стабільну більшість. Натомість, їх штовхають на слизьку і непрогнозовану дорогу.

Наші джерела повідомляють про розкол у фракції «Батьківщина»

Деякі депутати там дуже незадоволені манерою спілкування їхнього керівника Олександра Пікулика. «Він дозволяє собі хамство. Так ніби ми його підлеглі десь на будівництві», - пояснив нам один із депутатів від «Батьківщини».

Підписанти меморандуму зазначили, що одним із перших завдань новоствореної коаліції є відміна оновленого генерального плану. Ситуація виглядає досить дивною.

Можна чітко спрогнозувати, що навіть, якщо коаліція буде діяти, то «Батьківщина» не буде голосувати за скасування оновлення Генплану.

Адже, 80% цих оновлень були зроблені в інтересах саме Олександра Пікулика. Щоб не розповідав Пікулик Михайлині Скорик та «Свободі», які критикували цей генплан, саме він був одним із тих, хто забезпечував його прийняття. І він ніколи не наступить на горло самому собі та своїм новобудовам.

Тож, або «великі» учасники коаліції дурять менших учасників і заодно весь політичний бомонд Ірпеня, або «малі» учасники роблять вигляд, що нічого не помічають і не розуміють.

Зрештою, зовсім скоро ситуація з коаліцією в Ірпені проясниться. Адже, як відомо, першу сесію скликають найближчого четверга.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Ірпінська міська рада #Пікулик #Карплюк #Христюк #Батьківщина #сесія ІМР #коаліція #новини Ірпеня
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...