• Головна
  • Експерти підказали: зберігати заощадження краще в різних валютах
Новини компаній
15:05, 23 листопада 2020 р.

Експерти підказали: зберігати заощадження краще в різних валютах

Новини компаній

Питання, куди вкласти гроші, щоб їх не втратити, стає особливо актуальним в періоди економічної і фінансової нестабільності. Найпростіше і популярне рішення у населення - купити іноземну валюту. У майбутньому, коли курс інвалюти підніметься, її можна продати, нічого не втрачаючи. Переваги ряду зарубіжних валют - їх висока ліквідність і надійність. Недолік - купюри лежать «під матрацом» та не приносять доходу. Заощадження доцільно довірити банку і отримувати прибуток у відсотках на свій депозит. У той же час, вклади і накопичувальні рахунки вважаються хоча і надійними, але малоприбутковими інструментами, ледве компенсують рівень інфляції.

Експерти підказали: зберігати заощадження краще в різних валютах, фото-1

В яку валюту вкладатися

Експерти рекомендують купувати іноземну валюту регулярно. Краще інвестувати кошти відразу в 3-4 різні валюти, щоб знизити фінансові ризики, пов'язані з економічною ситуацією в світі або конкретній країні. Частина грошей варто залишити в національній валюті, решту - вкласти в долари, євро, ієни, фунти стерлінгів, швейцарські франки. Курси долара і євро відчувають невеликі, але постійні коливання, тому доцільно частину заощаджень зберігати в японських ієнах, фунтах або швейцарських франках. В даний час економіки Швейцарії і Великобританії неухильно розвиваються і їх грошові знаки економісти і фінансисти вважають найбільш стабільними і надійними. Однак стан справ завжди може змінитися, тому не існує однозначної рекомендації для покупки якоїсь однієї валюти. Стежити за ситуацією і аналізувати курс валюти в обмінниках зручніше - це інтернет-майданчики, що публікують актуальну інформацію про ряд інвалют, а також займаються обміном на вигідних умовах. Завдяки обмінникам можна швидко та безпечно поміняти валюту, вивести гроші на банківську карту. Більшість з них пропонують вигідний курс, дуже близький до того, що встановлює національний державний банк. А для вибору найвигіднишого курсу варто вивчити рейтинг поплурних обмінників, який оновлюється майже кожного місяця.

Альтернативою купівлі іноземної валюти може стати придбання банківського золота, яке володіє найстійкішою вартістю і поступово дорожчає. Варто також придивитися до курсів інших дорогоцінних металів. Іншим стабільним реальним активом вважається нерухомість: її можна здавати в оренду, а в перспективі продати практично без фінансових втрат.

У будь-якому випадку, кожна людина самостійно приймає рішення - куди вкласти накопичені заощадження і в якій валюті їх зберігати. Вибір повинен бути обґрунтованим, виваженим, тому варто вивчати і аналізувати валютні ринки, підвищувати фінансову грамотність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...