• Головна
  • Дорогий кіловат: чому мешканці ЖК «Грін Сайд» платять зависоку ціну за електроенергію
Скандал в ЖК "Грін Сайд"
10:00, 9 березня 2021 р.
Надійне джерело

Дорогий кіловат: чому мешканці ЖК «Грін Сайд» платять зависоку ціну за електроенергію

Скандал в ЖК "Грін Сайд"

В Ірпені для жителів ЖК «Грін Сайд»оголосили про підвищення тарифу на електроенергію до 3.94 грн за 1 кВт.

Новий ЖК підключений до тимчасової лінії електропостачання, котра також постачає електроенергію всім ЖК новоствореного району. Примітно, що про підвищення тарифів повідомила у Viber-чатах будинку обслуговуюча компанія «Синергія-4 Сервіс», на балансі котрої знаходиться ЖК Грін Сайд.

При цьому не підкріпивши це ніякими документами. Дослівно про підвищення було написано наступне: «Доброго дня! Шановні мешканці, доводимо до Вашого відома, що постачальник електроенергії «Ірпіньелектропостач» повідомив про підвищення тарифу за електропостачання на лютий місяць, який становить 3,94 грн/кВт.»

Нещодавно в ЖК «Нью-Йорк», яке знаходиться в цьому ж районі та котрий під'єднаний до тимчасової лінії тієї ж,що і «Грін Сайд», було теж анонсоване підвищення тарифів. Але жителі вийшли на протест та перекрили Новоірпінську трасу в Романівці. Тоді ж забудовник «Орлан Інвест» пообіцяв жителям ЖК «Нью-Йорк» знизити тариф до 2.50 грн/кВт. 

Жителі ЖК «Грін Сайд» пов'язують це підвищення зі зниженням тарифів для ЖК «Нью-Йорк», оскільки схоже на те, що таким чином власник тимчасової лінії електропостачання хоче компенсувати збитки. Такожце вже друге підвищення тарифу на електроенергію у 2021 році в «Грін Сайді». Перше було в січні (з перерахунком за грудень теж по новому тарифу) і зараз, в березні, повідомляють що підвищать за лютий. 

Жителі налаштовані рішуче відстоювати своє право на справедливі тарифи, і якщо забудовник не почує та не втрутиться в ситуацію, то за прикладом інших ЖК району, йти та перекривати вулиці.

У будівельній групі «Синергія» пояснюють, що у цій непростій ситуації компанія знаходиться в одному човні з мешканцями ЖК «Грін Сайд». «Ми разом з людьми стали заручниками «Київобленерго», яке за умовами нашої угоди мало підключити житловий комплекс до окремої постійної лінії електропередач до 31грудня 2020 року. «Синергія» зі свого боку виконала усі умови, щоб підключення відбулося. Зокрема, сплачено більше 10 мільйонів гривень за це підключення», – коментує головний інженер замовника будівництва Євген Плєшков.

Також у компанії наголошують, що роблять усе можливе для того, щоб житловий комплекс залишався з електрикою, хоч і за підвищеним тарифом. «Наразі для забезпечення будинків електроенергію ми співпрацюємо з «Ірпіньелектропостач», який виставляє свій тариф. Будівельна компанія на цьому не заробляє. Навпаки, щомісяця ми компенсуємо постачальнику частину суми, щоб він не відмикав електрику. Нагадаю, це крім того, що «Синергія» вже сплатила 10-ть мільйонів гривень «Київобленерго», – уточнює головний інженер. – Ми так само чекаємо обіцяного підключення, як і кожен мешканець ЖК «Грін Сайд».

Будівельна група «Синергія» пропонує мешканцям відстоювати право на справедливий тариф разом.

«Ми готуємо звернення до «Київобленерго» з вимогою надати точні терміни підключення житлового комплексу до постійної лінії електропостачання за тарифом для побутових споживачів. Будемо вдячні, якщо ініціативна група ЖК «Грін Сайд» доєднається до цієї комунікації з «Київобленерго»,– пропонує Євген Плєшков. – Ми всі хочемо одного результату – безперебійне електропостачання за справедливим тарифом». Крім цього, в компанії повідомили, що наступного тижня «Синергія» ініціює зустріч мешканців з представниками «Київобленерго» і будівельної компанії. На зустрічі люди зможуть отримати відповіді і окреслити план наступних дій. 

Нагадаємо, що це не вперше енергетичні компанії затримуються з підключенням нових житлових комплексів до електропостачання. Це монополісти на ринку, тому вони можуть диктувати свої умови та правила. Однак, перекривання вулиць може бути не дуже дієвим у цій боротьбі, навпаки – люди ризикують залишитися взагалі без електрики.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новини #Київщина #Грін Сайд #тариф #електроенергія #Синергія #Київобленерго
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...