• Головна
  • Міфи про ГБО: чи ставити газ на свій автомобіль?
Новини компаній
17:10, 16 квітня 2021 р.

Міфи про ГБО: чи ставити газ на свій автомобіль?

Новини компаній

Установка газобалонного обладнання на автомобіль допомагає заощадити на паливі - цей факт є першопричиною візиту автовласника в сервіс, де двигун роблять бі-паливним. Але у такого рішення залишається величезна армія скептиків, згадують, що ГБО стає «причиною постійного неприємного запаху», що воно «знижує ресурс двигуна», «краде у нього потужність», а також значно «збільшує ризики пожежі» при найменшому витоку газу. Якщо ж розібратися з кожним питанням окремо, виявиться, що майже всі «недоліки» ГБО - це міфи!

Міфи про ГБО: чи ставити газ на свій автомобіль?, фото-1

Запах і пожежна безпека

Якісне газобалонне обладнання за визначенням не повинно допускати ніяких витоків, тому поява характерного запаху є вкрай небезпечним явищем, що вимагає термінового візиту до фахівців. Тут варто згадати і те, що з самого початку газ не має запаху, фахівці спеціально роблять гострий запах, щоб швидко виявляти його витоку. Зрозуміло, при заправці на АЗС, як і у випадку з бензином або дизелем, завжди можна почути запах палива, але в процесі експлуатації справна система не повинна «пахнути».

З цієї ж причини ГБО є дуже надійним в плані пожежної безпеки. Всі компоненти системи, включаючи балон для зберігання газу, робляться з урахуванням високого запасу міцності. Такого, що звичайний бак з бензином стає більш вразливим у разі можливого ДТП. Це підтверджує і статистика, згідно з якою близько 90% пожеж в автомобілях на газу не мають ніякого зв'язку з самим газобалонним обладнанням.

Ресурс двигуна

Міфи про ГБО: чи ставити газ на свій автомобіль?, фото-2

Даних, які б свідчили про пряму залежність зносу двигуна від застосування газу у вигляді палива, немає. Але це справедливо тільки при дотриманні ряду умов:

  • установка підібрана правильно;
  • її монтаж здійснено на авторизованому сервісі (в ідеалі - штатна установка ГБО);
  • в системі використовується якісний фільтр газового обладнання;
  • газ заправляється на надійних АЗС.

Останній пункт важливий, оскільки газ може відрізнятися якістю, наприклад, мати великий вміст сірки, яка в змозі зіпсувати моторне масло. При якісному паливі та використанні хорошого газового фільтра згоряння газу буде призводити до утворення набагато меншої кількості твердих відкладень, а масло стане довше зберігати свою чистоту і прозорість, тобто Ттльки посприяє збереженню ресурсу двигуна.

Потужність

Продуктивність мотора, який споживає газ, дійсно, трохи нижче, ніж при споживанні їм бензину. Особливо помітною така різниця була кілька десятиліть тому, коли для подачі палива використовувалися змішувальні установки. Сьогодні технології більш досконалі, а завдяки системам послідовного упорскування газу падіння потужності виявляється незначним - всього 1-3%. Ця різниця не є істотною для середньостатистичного автолюбителя.

Чи є у ГБО недоліки?

Звичайно, газобалонне обладнання неідеально з точки зору практичності використання. Але серйозний недолік у нього всього один - висока чутливість до чистоти газу. Але і ця проблема вирішувана: досить використовувати фільтр ГБО високої якості і, в цілому, забезпечувати своє авто оригінальними автозапчастинами, комплектуючими і расходниками!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...