• Головна
  • Як захистити бізнес від втрат: перевіряємо контрагентів
Новини компаній
17:53, 31 травня 2021 р.

Як захистити бізнес від втрат: перевіряємо контрагентів

Новини компаній

Робота підприємства нерозривно пов’язана зі співробітництвом із різноманітними контрагентами. Це можуть бути юридичні чи фізичні особи, які виступають однією зі сторін угоди. При цьому успіх договірних відносин значною мірою буде залежати від якості контрагента та його надійності. Тому важливою є завчасна перевірка всіх майбутніх партнерів. Наприклад, перевірити ФОП по ІПН можна всього за декілька хвилин, якщо скористатися відповідними онлайн-сервісами.

Актуальність перевірки контрагентів

Як захистити бізнес від втрат: перевіряємо контрагентів, фото-1

Перш за все, відповідні дії важливі для фінансового добробуту підприємства. Співробітництво з неблагонадійними або шахрайськими компаніями може призвести до вагомих втрат, що поставлять під питання саме існування фірми. Окрім того, перевірка контрагентів – це можливість уникнути договірних відносин, які можуть нашкодити іміджу та репутації підприємства. Важливо розуміти, що через недбалість у виборі контрагентів можуть постраждати і ваші бізнес-партнери, відповідальність перед ними також має включати в себе перевірку всіх зав’язків. Розпочинаючи взаємодію із компаніями, які мають проблеми з податковими чи іншими контрольними органами, фірма ризикує потрапити в їхнє поле зору, та отримати додаткові неприємності.

Коли потрібно перевіряти контрагентів

Оптимальним варіантом для безпечного функціонування компанії є перевірка кожного контрагента щоразу перед укладанням угоди. Однак найбільш необхідною вона буде в таких випадках:

  • підписання першої угоди із контрагентом;
  • наявність негативних відгуків про компанію;
  • відвантаження продукції із відстроченням платежу;
  • робота з контрагентом по повній передоплаті;
  • укладання угоди із недавно створеним підприємством.

Також рекомендується регулярно перевіряти своїх партнерів, які заборгували оплату, адже вони можуть розпочати процедуру банкрутства.

Найважливіші деталі перевірки

При отриманні інформації про своїх контрагентів, варто звернути увагу на цілий перелік важливих моментів. Передусім потрібно перевірити відомості про повне найменування компанії, її юридичну адресу, власника. Все це повинно відповідати даним, вказаним в угоді. Важливими є відомості про те, чи не перебуває підприємство в стані припинення, чи порушено справу про банкрутство, чи є у фірми податковий борг. Корисною буде інформація про дату реєстрації компанії, розмір її статутного фонду, основний вид діяльності, статус платника податків тощо. Детально проаналізувавши отримані дані, підприємець зможе прийняти виважене рішення щодо співробітництва із конкретним контрагентом і рівня довіри до нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...