• Головна
  • Що відомо про автора "Ще не вмерла Україна"
09:17, 23 серпня 2021 р.

Що відомо про автора "Ще не вмерла Україна"

"Ще не вмерла Україна" - ці слова знають усі українці, але, мабуть, мало хто знає про автора цих рядків.

Поетичний твір "Ще не вмерла Україна" написав у середині 1870-х років відомий український та російський етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський. Народився у січні 1839 року на хуторі поблизу Борисполя (нині це вже територія міста) у дворянській сім'ї. Закінчив юридичний факультет Петербурзького університету.

Павло Чубинський

Павло Чубинський

 У 1862 році за "українофільську діяльність" Чубинського вислали з Києва в Архангельську губернію, де він перебував під наглядом поліції. Там він працював секретарем Архангельського губернського статистичного комітету.

За дорученням Вільного економічного і Російського географічного товариств Павло Чубинський у 1867 році здійснив поїздку по європейській півночі. його економічно-статистичні роботи, видані в результаті поїздки, включили в себе значний етнографічний матеріал.

Павло Чубинський із дружиною

Павло Чубинський із дружиною

Після повернення до Києва Чубинський очолював етнографічно-статистичну експедицію Російського географічного товариства. Члени експедиції працювали на території України, Білорусії та Молдавії. 

З 1873 року Павло Платонович працює секретарем, а потім віце-головою Південно-Західного відділення Російського географічного товариства, створеного за його ініціативою.

 Помер П. Чубинський 14 січня 1884 року в Києві. Похований у Борисполі.

Могила Чубинського

Могила Чубинського

Поезія "Ще не вмерла Україна" швидко розійшлася в народі, серед інтелігенції, студентів, гімназистів. Один час вона приписувалася перу Т Шевченка. Музику до неї написав відомий український композитор і диригент Михайло Вербицький. Ця псня використовувалася як гімн в роки Української та Західно-Української народних республік.

У тексті пісні, котрий публікували різні видання, траплялися незначні розбіжності. Музику, крім Вербицького, писали й інші композитори, зокрема К. Стеценко.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Україна #гімн #Чубинський #Ще не вмерла Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...