• Головна
  • Добровільна декларація: кого стосується та коли потрібно сплатити збір
10:06, 9 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Добровільна декларація: кого стосується та коли потрібно сплатити збір

Добровільна декларація: кого стосується та коли потрібно сплатити збір

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року триватиме кампанія добровільного одноразового декларування.

Звертаємо увагу, що скористатися добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України (Далі ПКУ) є чи були платниками податків.

Зокрема, відповідно п.п. «В» п.п. 14.1.213.ПКУ фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце постійного проживання в Україні, або якщо вона має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. Якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Строки сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).

Якщо у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування декларантом вибрано ставку Збору, що передбачає його сплату трьома рівними частинами, та сплата Збору здійснюється декларантом: першого платежу - протягом 30 календарних днів з дати подання Декларації; другого платежу - до 01 листопада 2023 року; третього платежу - до 01 листопада 2024 року.

У разі подання декларантом Уточнюючої Декларації, в якій визначена сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є більшою за суму Збору, сплачену на підставі попередньо поданої Декларації, то декларант, який подав відповідну Декларацію, зобов’язаний сплатити суму недоплати Збору в розмірі такої різниці протягом 30 календарних днів з дати подання Уточнюючої Декларації.

Нагадуємо, що сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, вважається узгодженою.

ГУ ДПС у Київській області

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #податкова #добровільна декларація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...