• Головна
  • Сертифікація вчителя – шлях до його професійного зростання
Освіта
08:49, 18 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Сертифікація вчителя – шлях до його професійного зростання

Освіта

З нагоди Всесвітнього дня якості управління Державної служби якості освіти у Київській області спільно з Державною службою якості освіти України організували та провели круглий стіл «Сертифікація вчителя – шлях до його професійного зростання». До заходу долучилися вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Київщини, освітні експерти, учасники сертифікації минулих років.

Тема зустрічі надзвичайно актуальна в наш час, адже вчителі повинні бути прогресивними, інноваційними та відкритими до нового. Тому сертифікація є однією із сходинок професійного зростання педагогічних працівників.

«Сертифікація вчителів початкової школи дає можливість фахівцю розкрити свій потенціал, проявити педагогічну майстерність, а головне поділитися досвідом використання сучасних методик навчання», – переконана начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська.

У ході круглого столу неодноразово було наголошено на процедурі проходження сертифікації, її етапах, а саме: незалежному тестуванні учасників сертифікації, самооцінюванні учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності,вивченні практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Варто зазначити, що педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають доплату 20% до заробітної плати. Також успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником та є підставою для присвоєння йомувідповідноїкваліфікаційноїкатегорії та педагогічногозвання.

Як же сприймають сертифікацію безпосередні учасники цього процесу – вчителі початкових класів?

Педагоги вважають сертифікацію своєрідним ключем до професійного становлення та самореалізації, мотивацією підкорювати нові педагогічні вершини.

Учасники сертифікації – 2020 і освітні експерти цьогорічної сертифікації Єлизавета Дудар та Оксана Пестовніковазгадують:«Здається, що я сертифікат отримала тільки вчора, а минуло вже аждва роки. Вперше про сертифікаціюпочула на засіданні методичногооб’єднання, наш директор запропонуваввзятиу нійучастьЯкщо чесно, то було трохи страшнувато. Для нас, першопрохідців, це була пілотнаверсія збагатьманевідомими. Перед кожним етапом ми відчували внутрішні побоюванння і ставили собі запитання: «А що робити, коли не пройду?» Але всі бар’єри розсипалися вже після І етапу. За вивчення практичного досвіду від експертів я отримала максимальну оцінку 100 балів зі 100. Особисто для мене як для молодого вчителя – це була перемога!Я зрозуміла, що все роблю правильно і йду у потрібному напрямку».

«Минулого рокуя успішно пройшла сертифікаціюа нинівже як експерт оцінюю компетентності вчителів початкових класів під час сертифікації -2021. Це для мене новий цікавий досвід, плідне спілкування однодумців. Я переконалася, що вчителі НУШ – цесправді«агенти змін», які не просто надають освітні послуги, а й плекають  гідне майбутнє України. Це люди, які несуть позитив і радістьдітямготуютьїхдо життя»,– зазначає Оксана Пестовнікова.

Чи варто брати участь у сертифікації вчителям?

«Хоча ще невідомо, який пороговий бал, але для себе – я вже переможець! Безціннийдосвід на кожному етапісертифікаціїобов'язково стане у пригоді в моїйподальшійпрофесійнійдіяльності, – переконана Катерина Кучер – учасниця сертифікації 2021, – ЧивартобратиучастьБезперечно.Аджесертифікаціяможливість пізнати себе з професійної точки зорупроаналізувати свою роботу та накреслити вектор свогопрофесійногозростання на найближчі три роки».

«Вчителямякі не наважуютьсязробитицей кроквартоспробуватиперевіритивласнісили. Не потрібношукативідмовокаджесертифікація – цепоштовх до самовдосконалення»,  наголошує освітній експерт Оксана Пестовнікова.

Пройти сертифікацію – ценоваможливість для кожного педагога перевіритисвоїзнанняоцінити досвідпочути думку незалежнихекспертівподивитися на себе очимаінших.

Сертифікація дає змогу виявити талановитих та професійних освітян, впевнених у своїх силах і готових долучатися до змін в українській освіті.Сучасне суспільствовимагаєзмін і потрібнойти в ногу з часом.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сайт Ірпеня #сертифікація вчителів #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...