• Головна
  • Що потрібно враховувати при створенні опалубки
Новини компаній
11:36, 14 березня 2023 р.

Що потрібно враховувати при створенні опалубки

Новини компаній

Хоча зведення фундаменту виглядає досить простим процесом, все ж таки – це дуже відповідальна справа. Адже на фундаменті тримається вся будівля, і будь-яка помилка може спричинити важкі наслідки. Причому зведення його починається саме з облаштування опалубки. Втім, і вибір матеріалів, зокрема якісного бетону https://www.kalenyk.com.ua/betonnye-smesi/beton теж має велике значення.

Опалубка призначена для того, аби створити форму для фундаменту. Ця форма буде заливатись бетонною сумішшю, завдяки чому створюється монолітна конструкція. Матеріалом для опалубки слугує зазвичай деревина, вона недорого коштує і з нею зручно працювати. Однак для зведення багатоповерхових та виробничих будівель використовують металевий аналог, бо деревина підходить більше для приватного будівництва. Водночас треба відзначити, що опалубка буває як тимчасовою, так і постійною. Тимчасова демонтується після застигання бетону, а постійна, як зрозуміло з назви – залишається.

Що потрібно враховувати при створенні опалубки, фото-1

Також опалубка розділяється на два типи відносно шарів:

  • Одношарова – найпростіший варіант, використовується, як правило, для створення тимчасової конструкції;
  • Двошарова, де зовнішній шар створюється з дерев’яних дошок, а внутрішній – з полімеру. Полімер підвищує теплоізоляцію, додає конструкції міцності.

У приватному будівництві прийнято застосовувати будь-які дошки, яких не шкода. Головне – аби вони були рівними та цільними. Тип деревини не має великого значення – власне дошки, ДВП, ДСП або фанера.

Головні моменти при облаштуванні опалубки

Сьогодні можна взагалі обійтись без опалубки. Достатньо придбати вже готові елементи фундаменту з бетону https://www.kalenyk.com.ua/zh-i/f-s. Такий варіант допоможе зекономити час, а іноді й гроші, наприклад, якщо в господарстві немає відповідних дерев’яних матеріалів і їх потрібно купувати.

Та якщо прийнято рішення заливати фундамент самостійно, то варто враховувати деякі поради стосовно створення опалубки.

Перш за все, необхідно розрахувати кількість матеріалів, що будуть використовуватись. Це дозволить уникнути зайвих витрат.

По-друге, варто приділити достатньо уваги підготовці ділянки під фундамент. Для цього її розчищають, прибирають сміття, каміння тощо. А потім риють котлован. Рити можна ручним способом, за допомогою звичайної лопати. Так, на це піде певний час, проте не доведеться платити гроші. Або ж, задля прискорення процесу, можна найняти бригаду зі спецтехнікою, тоді котлован буде готовий вже за пару днів.

Третій крок – монтаж дерев’яних дошок, тобто безпосередньо облаштування опалубки. Тут треба постійно користуватись підвісом або будівельним рівнем, щоб форма мала рівні стінки під кутом 90 градусів до землі. Дошки з’єднуються між собою, а також фіксуються в грунті.

Останній етап перед залиттям бетонної суміші – встановлення гідроізоляції. Вона потрібна аби бетон надійно висох. Гідроізоляційна плівка кріпиться до дошок за допомогою будівельного степлеру та скоб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...