• Головна
  • Краєзнавець Володимир Ткач закликає відроджувати річку Ірпінь
11:00, 20 травня 2023 р.

Краєзнавець Володимир Ткач закликає відроджувати річку Ірпінь

Краєзнавець Володимир Ткач закликає відроджувати річку Ірпінь

Краєзнавець Володимир Ткач розповів про історію річки Ірпінь та як можна її відродити

Володимир Ткач каже, що через меліорацію річка Ірпінь обміліла та сильно замулилась. І навіть попри це водойма стала у пригоді під час захисту Києва. Командир 72-ї бригади розповів, що якби в березні не затопили пойму Ірпеня, захисники столиці б не втрималися. 

За словами краєзнавця, століття тому заплава річки була широка. Володимир Ткач розповідає:

В середині 19-го століття Ірпінь досліджував професор Київського університету імені святого Володимира, видатний біолог Карл Кеслер, то він зазначав, що в Ірпені водилося 57 видів риби. А згідно литовських хронік, монастирських літописів, свідчень польських джерел - тут водилися  соми величезні до 200 кілограмів. Сюди заходили білуги з Дніпра, вільний прохід був. Якщо сюди заходили судна-байдаки 200-тонної вантажопідйомності, то можна уявити -глибина Ірпеня була десь два сажені, це чотири метри. А там, де повороти, де кручі, то бувало, що і по 6-8 метрів глибина. І ширина щонайменше 100 метрів.

За сталінських часів річку почали осушувати. Зараз вона мілководна, але краєзнавець вважає, що Ірпінь потрібно відроджувати. Річку треба чистити, як колись в Німеччині очистили Рейн. Володимир Ткач підкреслює:

То невже ми не можемо зробити з річки Героя Ірпеня, як то кажуть, лялечку? Все можливе, треба виконувати природоохоронні заходи. Тим більше, нагадую, що це природній кордон по дорозі до Києва. І він має бути. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #природа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...