• Головна
  • Навіщо потрібні курси підготовки до школи?
Новини компаній
17:48, 20 грудня 2023 р.

Навіщо потрібні курси підготовки до школи?

Новини компаній

Дитина виросла, настав час вже обирати симпатичний рюкзачок і ошатну шкільну форму. Ви все частіше замислюєтеся над тим, що має вміти ваш малюк і наскільки він готовий до школи? Як правильно підготувати дитину до цього серйозного етапу в її житті? Купа питань, тривог і хвилювань. Розгляньмо кілька найпоширеніших хибних думок про підготовку до школи.

Навіщо потрібні курси підготовки до школи?, фото-1

Дитині достатньо вміти читати, писати та рахувати

Підготовка до школи — не набір якихось певних знань, а скоріше комплекс різноманітних навичок і вмінь, їхній повний комплект, у якому мають бути присутні всі основні елементи.

Коли дитина проходить співбесіду під час зарахування до школи, то перевіряють не так знання, як саме комплексну готовність до початку шкільного життя: фізіологію, психіку і жагу до пізнання світу. Кожен з цих аспектів складається ще з десятка складових. Всі види підготовки мають природно узгоджуватися, якщо щось не сформовано або сформовано не повною мірою, то це може стати підґрунтям для труднощів у процесі навчання, комунікації з однолітками, опануванні нових знань.

У майбутнього першокласника мають бути сформовані й розвинені пізнавальні та психічні процеси: увага, пам'ять, логічне й абстрактне мислення, уява, а також дрібна моторика та координація руху. До кінця дошкільного віку в дитини має бути сформований достатній запас знань про навколишній світ, розвинене зв'язне мовлення та словниковий запас.

У математиці важливим є не навчання механічного рахунку, а формування певних уявлень і зв'язків: склад числа, порівняння чисел і величин.

У підготовці до навчання грамоти важливим є не саме вміння читати, а володіння звуко-буквеним і складовим аналізом, умінням ясно і чітко викласти свою думку, грамотно будувати речення.

Дитина не ходить у садок і на гуртки

Групи підготовки до школи дуже важливі для майбутнього соціального життя вашої дитини. Тут вона переживе і перші успіхи, які значно підвищують її самооцінку, і неминучі труднощі. Тут вона зустріне своїх перших друзів, що особливо важливо, якщо вона піде в ту школу, куди готує цей центр розвитку.

Соціальний розвиток не менш необхідний особистості, ніж розвиток інтелектуальних, творчих, фізичних здібностей. Сучасний світ влаштований так, що однією з умов успіху є здатність плідно працювати в команді, знаходити способи взаємодії з людьми. І, безумовно, душевний комфорт, емоційна задоволеність вашої дитини безпосередньо залежатиме від того, як складатимуться її взаємини з іншими людьми, яку роль вона відіграватиме в колективі.

Моя дитина ще така маленька та несамостійна

Дозвольте дитині стати більш самостійною і вагомою! Батькам вкрай важливо розуміти, що група підготовки — це перша доросла справа вашого малюка. Він ходить не за вами, а сам. Це його перші вчителі, його перші друзі — без вашої участі. Він вчиться спілкуватися, грати разом, з'ясовувати стосунки, вирішувати конфлікти. Він вчиться дотримуватися правил і нести відповідальність за свої дії. Чи не цього ми всі чекаємо в майбутньому від своїх дітей?

Все, чому навчають на підготовчих курсах можна навчити вдома

Групи підготовки до школи — це модель усієї майбутньої навчальної діяльності. Вони не тільки розвивають інтелектуальні можливості дитини, а й допомагають заздалегідь моделювати ситуацію навчальної діяльності, де від дитини вимагають навичок спілкування з новими дітьми та дорослими, де необхідне виконання вимог учителя, посидючість і концентрація уваги. Так само в групі підготовки формується ставлення до навчання як до важливої, суспільно значущої справи, прагнення до набуття знань, інтерес до навчальних предметів.

Віддаючи дитину на заняття з підготовки до школи, ви допоможете малюкові легко і радісно розпочати навчання в школі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...