Профайл Олександра Маркушина

Посада: перший заступник ірпінського міського голови, член виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Найбільш вірогідний кандидат на посаду мера Ірпеня від правлячої команди – партії «Нові обличчя».

13 квітня 1980 р.

Київський національний університету будівництва та архітектури (факультет «Міське будівництво та господарство»)

Національний університет державної фіскальної служби України (юридичний факультет)

2010−2012 рр. − директор ПП «Палій».

2012−2016 рр. − заступник начальника КП «Ірпіньводоканал».

2016−2018 рр. – начальник КП «Ірпіньводоканал».

З серпня 2018 р. – перший заступник ірпінського міського голови.

У 2010 році став депутатом Ірпінської міської ради від політичної партії «УДАР» по виборчому округу № 5 (район БКЗ).

У 2015 році був повторно обраний депутатом Ірпінської міської ради від політичної партії «Нові Обличчя».

У серпні 2018 р. добровільно склав повноваження депутата ІМР у зв’язку із призначенням на посаду першого заступника ірпінського міського голови.

У вересні 2019 року одружився вдруге з Наталією Бадрудиновою.

Має 9-річного сина від першого шлюбу.

Риболовля, полювання.

Згідно декларації поданої у 2019 році О. Маркушин не має власної нерухомості. Зареєстроване місце проживання – приватний будинок батьків по вул. 8 Березня в Ірпені, натомість фактичне місце проживання – квартира по вул. Квітковій (придбана у 2014 р. і зареєстрована на матір першої дружини О. Маркушина).

Задекларований лише один транспортний засіб судно «Крим» 1976 року випуску, при цьому щоденно він їздить на автомобілі Volkswagen Passat.

З січня по липень 2018 року отримав 303 413 грн (заробітна плата на посаді начальника КП «Ірпіньводоканал»), тобто 43 316 грн за місяць. За 5 місяців на посаді заступника міського голови отримав дохід – 100330 грн.

Також вказані готівкові кошти у сумі 600 тис. грн.

Як керівник комунального підприємства і депутат від правлячої партії    Маркушин зумів спрямувати на підприємство великі кошти. За час його роботи на посаді начальника КП «Ірпіньводоканал» підприємство стало одним із найуспішніших водоканалів України: практично повністю оновлений рухомий склад сучасною технікою, замінено десятки кілометрів мереж водовідведення та водопостачання, збудовано кілька станцій очистки та знезалізнення води.

На посаді першого заступника міського голови Олександр Маркушин значно посилився як потенційний мер Ірпеня. Він більшою мірою вник у всі питання пов’язані з комунальним господарством та благоустроєм міста. І почувається в цій сфері впевнено.

Маркушин уважно ставиться до комунальних підприємств. Їх вважає основою міського господарства. Комунальники відповідно теж позитивно сприймають його як керівника.

Олександр Маркушин за освітою управлінець містом – закінчив факультет «Міське будівництво та господарство».

Досвід роботи на комунальному підприємстві, знання міської інфраструктури, дають можливість Маркушину приймати рішення як у стандартних умовах, так і у разі виникнення аварійних ситуацій.

Як приклад, можна навести організацію діяльності міської ради Ірпеня в умовах карантину, пов’язаного з коронавірусом: створено оперативний штаб протидії коронавірусу та волонтерський штаб допомоги нужденним, організована регулярна дезінфекція міста та підтримка медичних установ, продовжується реалізація запланованих раніше проектів (будівництво медцентру, добудова школи, ремонти доріг, прибудинкових територій та інших комунальних об’єктів). За три тижні створено сучасне інфекційне відділення, в процесі якого Маркушин активно був задіяний.

Слабким місцем Олександра Маркушина вважалося невміння виступати публічно та часом грубуватість у спілкуванні з людьми. Притаманна вихідцю з БКЗ - робітничого району Ірпеня.

Скептики його потенційного висування на мерство вказували саме це, як головний аргумент проти Маркушина. Адже міський голова має не тільки розбиратися в господарці, але і бути спікером та гнучким модератором публічних дискусій чи заходів. Маркушин дійсно некомфортно почувався перед камерою чи з мікрофоном.

Однак, робота на посаді першого заступника мера його значно змінили в цьому питанні. Поступово Олександр Маркушин випрацював у себе вміння вільно говорити на камеру та модерувати різного роду наради. Він вчиться і явно досягає прогресу в цьому питанні. Як виглядає до Олександра Маркушина прийшло розуміння важливості бути дружнім та відкритим для медіа та м’якшим до людей.\

Ірпінська опозиція звинувачувала Олександра Маркушина у блокуванні доступу людей на сесію при голосуванні за оновлений генплан Ірпеня. По-факту в той день було протистояння тих, хто хотів зірвати сесію і тих, хто її хотів провести.

Крім того, Маркушин активно підтримував Володимира Карплюка та управлінську команду «Нових облич» під час обшуків прокуратури у приміщенні міськради, за що активно критикувався активістами-опозиціонерами.

Однак, в обох випадках це була лише дії в рамках загальної командної  роботи.

У 2014 р. він активно долучився до збору гуманітарної допомоги українській армії в зоні АТО і сам неодноразово відвозив її на передову.

За підтримки Олександра Маркушина вже більше 10 років поспіль проводяться новорічно-різдвяні свята для дітей. Також був ініціатором та організатором щорічного Дня району БКЗ, який мешканці відвідують із задоволенням.

У березні 2020 року активно включився у волонтерський рух в Ірпеня під час карантину, зокрема забезпечення продуктовими наборами мешканців міста, які мають у цьому потребу.

Сторінка в Фейсбук

Сторінка в Інстаграм

Відгуки та коментарі