12:30, 13 березня 2018 р.
Як обрати сімейного лікаря: інструкції від МОЗ
Українці вже можуть шукати собі лікаря первинної ланки, у якого будуть обслуговуватися з початком медичної реформи. Обрати фахівця можна незалежно від місця реєстрації пацієнта, проживання чи сплати за обслуговування. Приписна кампанія пацієнтів до лікарів зараз триває в пілотному режимі, повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я.
Перший принцип, за яким потрібно обрати терапевта чи сімейного лікаря – власне бажання пацієнта обслуговуватися саме в цього конкретного спеціаліста. Якщо той спеціаліст, у якого пацієнт обслуговувався до цього часу, влаштовує, то угоду можна укласти з ним. Якщо пацієнт бажає змінити лікаря, при пошуку нового спеціаліста варто врахувати рекомендації родичів, знайомих. Також інформацію про лікарів первинної ланки можна отримати безпосередньо в реєстратурі медзакладу або в місцевому відділі охорони здоров'я.
Читайте також: Про реалізацією медичної реформи в Ірпені
Наступним кроком є укладання декларації з лікарем. Заклади первинної меддопомоги, у яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт із Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Декларація підписується безстроково. З іншого боку, якщо пацієнту не сподобалося обслуговування у фахівця, він у будь-який час може укласти угоду з іншим лікарем. Для укладення угоди знадобляться паспорт та ідентифікаційний код. Для підписання декларації з педіатром – свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.
Лікар вносить дані пацієнта в систему і роздруковує декларацію у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.
У МОЗ наголошують, що перед підписанням потрібно уважно перевірити декларацію.
Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам sms-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з’явиться у системі. Зразки декларації доступні за посиланням https://goo.gl/PpXFPz
На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо пацієнту знадобиться допомога, а він знаходиться в іншому місті, то можна звернутися до найближчого закладу первинної медичної допомоги.
Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Виняток можуть складати ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей.
До лікаря первинної ланки пацієнт може звертатися з будь-якими питаннями, пов’язаними із здоров’ям. У разі своєчасного звернення більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.
Також в МОЗ закликають українців не давати гроші за обслуговування в державних та комунальних закладах охорони здоров'я.
«У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 – 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів може мати річний дохід від 740 000 грн до 1 000 000 грн у 2018 та від 900 000 до 1 200 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри (фельдшера), прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів – видатки практики, все інше – зарплата працівників (лікаря, медсестер, фельдшерів).»
За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити держава.
Обираючи свого лікаря, пам'ятайте:
1. Хороший лікар справляється з 80 % звернень сам – без вузьких спеціалістів та стаціонару.
2. Ви обираєте лікаря, якому довіряєте незалежно від місця реєстрації або проживання.
3. Держава гарантує безкоштовні послуги на рівні первинної медичної допомоги згідно гарантованого пакету послуг.
4. Ви обираєте лікаря – держава платить йому за вас. Міняєте лікаря – гроші «переходять» слідом за вами.
5. Ви можете вільно міняти лікаря – при виборі лікаря електронна система автоматично скасовує вашу реєстрацію з попереднім лікарем.
6. Обираючи лікаря, ви підписуєте Декларацію про вибір лікаря. Договір з ним укладає держава для оплати послуг.
7. Підписати угоду ви можете лише з одним лікарем (але якщо він вас не влаштовує – ви можете його замінити).
8. Кожен член родини може мати власного лікаря, але ефективніше, коли лікар знає всю родину, – це спрощує діагностику та сприяє профілактиці хвороб.
Ваше здоров'я – результат спільних зусиль: ваших та вашого лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП 5 причин відвідати трансформаційний спа-дівичник під Києвом
Новини компаній
15:00
3 жовтня
Шнурки для взуття: вибір, догляд та корисні поради
Новини компаній
14:30
2 жовтня
Велика модернізація: Ірпінь вступає в новий опалювальний сезон з передовими технологіями VIESSMANN
Партнерський матеріал
15:01
1 жовтня
Переваги кукурудзяного наповнювача для гризунів
Новини компаній
14:00
26 вересня
11:00
25 вересня
Адвокат в Києві: Професійна допомога у складних ситуаціях
Новини компаній
12:36
16 вересня
Спецтема
Оголошення
10:20, 25 вересня
17:15, 25 вересня
1
08:54, 23 вересня
12
13:59, 23 вересня
335
13:37, 30 вересня
42
live comments feed...